Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas külastab enne Davosi majandusfoorumit ka CERN-i

Suur Hadronite Põrguti
Suur Hadronite Põrguti Autor/allikas: CERN / Wikimedia Commons

Peaminister Jüri Ratas suundus teisipäeva pärastlõunal Šveitsi, kus külastab kolmapäeval Euroopa Tuumauuringute Keskust (CERN) ning suundub seejärel Davosi, et osaleda Maailma Majandusfoorumi aastakoosolekul.

Peaminister kohtub CERNi esindajatega ning külastab ATLAS eksperimentaalala, mis on üks seitsmest osakeste detektorist Suure Hadronite Põrguti osakestekiirendil. Kiirendi arendusega tegelevad tuhanded teadlased ja sajad teadusasutused üle maailma. Eesti teadlased osalevad aktiivselt teaduskeskuse töös, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Davosis toimuva Maailma Majandusfoorumi 48. aastakoosoleku teemaks on "Ühise tuleviku loomine mõranenud maailmas". Mõrad on poliitilised, majanduslikud ja sotsiaalsed, mistõttu kutsub Maailma Majandusfoorum liidreid üles vältima sallimatust ning olema otsustes ja tegudes julged.

"Eesti on olnud julge digiühiskonna loomisel. Tänu sellele oleme digiarengut puudutavates olulistes aruteludes ja otsustes väikeriigina võrdne suurtega. Eesti valitsusjuhi kutsumine Davosi sel aastal ja majandusfoorumi koostöökutse kinnitavad seda," ütles Ratas. "Järelevalve asemel kasutajasõbralikkusele üles ehitatud digiühiskond teenib kõikide huvisid ühtviisi, loob võrdsemaid võimalusi ja lähendab riiki inimestele."

Peaminister tutvustab Davosis maailma suurkorporatsioonidele ning riigi- ja valitsusjuhtidele Eesti digiühiskonda, osaleb Euroopa tulevikku ja maailmamajanduse käekäiku puudutavates aruteludes ning kohtub nii Eestisse juba välisinvesteeringuid teinud ettevõtete esindajatega kui ka võimalike tulevaste välisinvestoritega.

Ratas kohtub teiste seas Telia Company, Carlsberg A/S, ABB, Royal Philips, Alibaba, AT&T ja Mitsubishi Motors juhtidega ning Armeenia, Kõrgõzstani ja Tšehhi peaministriga.

Peaminister Ratas naaseb Eestisse reede, 26. jaanuari hilisõhtul.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: