Maanteeameti juht: eurokraavid tagavad tee püsivuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kuldar Jürma / ERR, video: Marek Vilgas

Tänu eurokraavidele, mis võivad küll liiklejale ohtlikuks osutuda, püsivad Eesti teed kauem ja on vaja vähem investeerida nende korrashoidu, selgitas maanteeameti juht Priit Sauk.

Sauk rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et paljud meie teed on rajatud läbi soode, pehmete alade.

"Meie teepüsivuse koha pealt on hästi oluline veerežiimi paikasaamine. Muidu peame minema paari aasta tagant teed uuesti ehitama," selgitas ta.

Maanteeameti juht tõi näite Tartu külje all Sangla soo teelõigu näol. "Seda on ka minu napi eluea jooksul umbes neli-viis korda üles kaevatud ja üles ehitatud. Seal ja paljudes teistest kohtades on vett lihtsalt ümber nii palju. Selleks neid kraave rajatakse, et tee muldkehast välja viia vesi. Tänu sellele püsivad teed kauem ja on vähem investeerida vaja nende ehitusse ja korrashoidu."

Kraavide läheduse kohta märkis Sauk, et kitsamad lahendused on ohutuseesmärgist rajatud, mitte liiklejate kiusamisest.

"Võime näiteid tuua ka meie laiadelt maanteedelt, kus tegelikult kiirusepiirangust kinni ei peeta. Inimesed tunnevad ohutult ja vajutavad gaasi põhja. Liikluskeskkond peab olema andestav, aga teiselt poolt vastama ka kiiruserežiimile, mida seal on tahetud saavutada. Kui inimene tunneb ennast liiga vabalt, võtab ta ka suuremaid riske," sõnas ta.

Varasemalt on maanteeamet selgitanud, et kraavide sügavusele pole mingeid piiranguid paika pandud. Eesmärk on vesi muldkehast ära juhtida ja kraavi mööda jooksma panna.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: