Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maanteeamet hoiatab: teed lähevad libedaks, auto võiks koju jätta

{{1517406480000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Kolmapäeva õhtuks, eelolevaks ööks ning neljapäeva päevaks on ilmaprognooside kohaselt oodata lumesadu ja tuisku, teed muutuvad libedaks. Maanteeamet manitseb liiklejaid ettevaatlikkusele ning soovitab võimalusel auto koju jätta.

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on neljapäeval lumesaju ja tuisu tõttu liiklustingimused halvad. Orienteeruv lisanduva lume on hulk 4-9 cm. Järgnev õhutemperatuuri tõus ja saju üleminek lörtsiks ja vihmaks toob kaasa suure libeduseohu.

Ööl vastu reedet sajuala eemaldub ja tuul nõrgeneb, kuid 0°C lähedase õhutemperatuuri tõttu libeduseoht püsib.

Maanteeamet palub liiklejatelt kannatlikkust ja soovitab võimalusel sellistes oludes oma sõidud edasi lükata. Kui seda ei ole võimalik teha, siis tuleks valida ilmale vastav sõidustiil, vältida möödasõite, hoida pikivahet ja arvestada, et pidurdusteekond võib oluliselt pikeneda.

Sõiduõpetaja: piirkiirust ei peaks püüdma

OÜ Autosõit sõiduõpetaja Marek Aasamäe soovitab arvestada kohalejõudmiseks topeltpikem aeg.

Kui autosõitu ära jätta pole võimalik, tuleks kindlasti jääda piirkiiruse raamidesse, iseäranis linnas, manitseb Aasamäe.

"Katsume jääda piirkiirusesse, see on kõige olulisem. Homme tuleks linnas sõita maksimaalselt 45 km/h," ütles Aasamäe "Ringvaate" saates. „Piirkiirus ei ole kohustuslik kiirus.”

Möödasõitu kui kõige ohtlikumat manöövrit tuleks sõiduõpetaja sõnul kindlasti vältida, ka pikivahe peaks tavalisest pikem olema.

"Meile annab info auto ise, mis seal tee peal toimub. Kui mingid tulukesed seal armatuuril hakkavad vilkuma, siis see on hoiatus," rõhutas Aasamäe.

Maanteeamet on enda kinnitusel koos hooldelepingupartneritega tuisuks valmis. „Jälgime teeilmaprognoose, teeilmajaamade näitusid ja teostame patrullsõite, kuid saabuvates ilmaoludes võib tavapäraste sõiduolude taastamine võtta rohkem aega," sõnas maanteeameti hooldeosakonna juhataja Rainer Kuldmaa.

Keerulisemad võivad sõiduolud olla kõrvalmaanteedel, mille hooldustsükli aeg on suuremate teedega võrreldes pikem.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: