Veebruariilm tuleb küünlakuule kohane ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ilmateenistuse veebruariprognoosi kohaselt alanud küünlakuul ilmarindel üllatusi tulla ei tohiks, normi piiresse jääb nii õhutemperatuur (norm -6,0..-1,8°C) kui ka sajuhulk (norm 26..43 mm).

Veebruarikuu esimestel päevadel jääb Läänemere kohale nõrgenev madalrõhkkond: mõnes kohas sajab lund, kuid tõenäoliselt on sajuhulk väike. Õhutemperatuur on veidi alla 0°C.

3. veebruaril algab Skandinaavia kohal külma kõrgrõhkkonna tugevnemine ja järgnevaks paariks päevaks laieneb selle serv Eestini, tõstab ida- ja kirdetuule väga tugevaks, õhutemperatuur langeb kuni -10 kraadini ning ilm on väga kõle. Lund sajab peamiselt rannikualadel. Kõrgrõhkkonna mõju võib kuu esimese kolmandiku lõpuni ülekaalu jääda.

Kuu teise kolmandiku alguses suureneb lääne poolt uuesti madalrõhkkondade surve. On oodata tugevat lõunakaare tuult ja sadusid nii lume kui lörtsi, Lääne-Eestis ka vihmana. Lühiajalise sula järel peaks ilm uuesti külmenema ja tugevneva kõrgrõhkkonna mõjul saju võimalus vähenema.

Küünlakuu viimane kolmandik tuleb muutliku ilmaga, sest tõenäoliselt jõuavad Läänemere äärde uuesti madalrõhkkonnad. Lumesadu ja tuisk vahelduvad sulailmadega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: