Vabariigi aastapäeva paraadil osaleb USA maaväe orkester ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaitseväe paraad Vabaduse väljakul 2017. aastal. Autor/allikas: Rene Suurkaev/ ERR

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraadist Tallinnas Vabaduse väljakul võtab osa üle 1100 inimese ja ligi sada ühikut tehnikat, kokku osaleb paraadil 50 lippu, neli kompaniid, kolm patareid, 20 rühma ja kolm orkestrit - lisaks Eesti orkestritele võtab paraadist osa Ameerika Ühendriikide maaväe orkester.

Paraad algab 24. veebruaril algusega kell 11. Paraadi peaproov on Vabaduse väljakul 23. veebruaril kell 21.30, teatas kaitsejõudude peastaap.

Paraadil on esindatud kõik väeliigid, kaitseväe ühendatud õppeasutused, Balti kaitsekolledž, Vahipataljon, staabi- ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus, Kaitseliidu Rapla maleva tankitõrjerühm ja Harju maleva miinipildujarühm, Naiskodukaitse ning Kaitseliidu Tallinna maleva akadeemiline malevkond. Samuti osalevad paraadil sisekaitseakadeemia kadetid.

Liitlastest on paraadil esindatud Soome, Prantsusmaa, Georgia, Itaalia, Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Ukraina ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad. Samuti osalevad paraadil NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Suurbritannia ja Taani üksused.

Plaanide kohaselt näeb paraadil ka Suurbritannia tanki Challenger, pioneeritanki Trojan ja jalaväe lahingumasinat Warrior. Ka teevad sobiva ilma korral paraadist ülelennu erinevad kaitseväe ja liitlaste õhuvahendid, muuhulgas Eesti õhuväe kopterid Robinson R44, õppereaktiivhävitajad L39 ning Balti riikide õhuturvet tagavad Itaalia hävitajad Eurofighter ja Taani hävitajad F-16.

Pärast paraadmarssi on huvilistel võimalus tutvuda kaitseväe ja liitlaste tehnikaga. Näha saab Eesti kaitseväe jalaväe lahingumasinat CV9035EE, soomustransportööri Sisu XA-188, Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi tanki Challenger, jalaväe lahingumasinat Warrior, pioneeritanki Trojan ja liikursuurtükki AS90, 155- ja 122-millimeetriseid haubitsaid, õhutõrjekahurit ZU-23-2, õhutõrjeraketikompleksi Mistral, tankitõrjesüsteeme Milan ja Javelin, 120millimeetrist miinipildujat ning mobiilset õhuseireradarit Ground Master 403.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: