Soonvald: ordenid oleks paslikud ka laulupeo ja haldusreformi tegijaile

Foto: ERR

Eesti Päevalehe ja Delfi peatoimetaja Urmo Soonvaldi hinnangul oleks president Kersti Kaljulaid võinud lisaks Euroopa Liidu eesistumise korraldajatele teenetemärkidega tänada noorte laulu- ja tantsupeo korraldajaid ja haldusreformi läbiviijaid.

Soonvald ütles esmaspäeval "Aktuaalse kaamera" otse-eetris antud usutluses, et teenetemärkide saajate nimekiri oli riigipea nägu. "Euroopalik väärikus, ei otsitud mingeid riske, ei tekitatud negatiivseid emotsioone."

Tore üllatus oli Soonvaldi sõnul autospordi edendaja Malcolm Irving Wilson, keda ta nimetas Eesti rallimehe Ott Tänaku suureks kasvatanu meheks.

"Ent kui 11 inimest said ordeni EL-i eesistumise läbiviimise eest, siis meil oliju noorte laulu- ja tantsupidu, samuti jäid välja haldusreformi tegelikud läbiviijad, reformi sai ikkagi 20 aastat ette valmistatud. Kuid see oli riigipea valik."

Vene rahvusest inimesi oli Soonvaldi hinnangul nimekirjas ikkagi liialt napilt.

Soonvald lisas, et Toomas Hendrik Ilves oli teenetemärke jagades oma valikutes julgem, kui Kaljulaid. "Kaljulaid on hillitsetud stiiliga. Kuid näiteks on ta rääkinud palju lähisuhtevägivallast, kuid samas polnud nimekirjas inimesi, kes võitlevad selle vastu."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: