Taavi Aas: Viru bussiterminali võimsus on end ammendanud

Taavi Aas linnaliini bussi roolis.
Taavi Aas linnaliini bussi roolis. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnapea Taavi Aasa kinnitusel on Viru bussiterminali võimsus end ammendanud ning osa bussiliinidest võiks sealt tuua välja Laikmaa tänavale.

"Viru terminali võimsus on end ammendanud ja me peame mõtlema, et kas on liine, mida saame terminalist välja viia ja kui jah, siis kuidas viia," rääkis Aas Vikerraadio saates "Reporteritund".

Linnapea kinnitusel meeldib talle endale mõte, et osa praegu maa-alusest terminalist väljuvaid liine tuleks sealt välja tuua Laikmaa tänavale.

"Mulle meeldib mõte, et me kasutaks Laikmaa tänavat, mis oleks liinide alguspeatus. Loomulikult tuleb mõelda ka inimeste mugavusele, et nad ei peaks väljas külma ja vihma käes seisma. Kasvõi osaliselt tänavat kattes," sõnas Aas.

Linnapea sõnul tuleb kogu selle piirkonna liiklust vaadata laiemas kontekstis ehk kuidas see haakub Tallinna peatänava projekti, aga ka arendustega Kaubamaja piirkonnas.

"Algselt oli mõte, et viia piirkonnas kogu liiklus maa alla, jättes vaid ühistranspordi maa peale. See annaks võimaluse ühendada ka maa-alused parklad. Selle miinus on, et projekt läheb väga kalliks. Ehk me peaks ära ootama tervikpildi," ütles Aas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: