Taavi Aas hakkab sõitma nelikveoga 235-hobujõulise Volvoga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Volvo logo. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tallinna linnapea Taavi Aasa uueks ametiautoks saab nelikveoga Volvo S 90, võimsusega 173 kW ehk 235 hobujõudu. Linnapea sõnul on tegemist mõistliku valiku ja soodsa tehinguga.

Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus edastas reedel Aasa vastuse sotsiaaldemokraadist linnavolikogu liikme Annela Ojaste arupärimisele, kes pidas tarvilikus pärida, miks linnapea vajab võimast mootorit, neljarattavedu ja ei taha elektriautot.

"Uus ametiauto Volvo S 90 on praegusest mahukam ja soodsam. Antud autohankega seoses on mul hea meel öelda, et me saime suurema ja mahukama salongiga masina, mis maksab vähem kui senine auto. Senise auto Mercedes-Benz E350 d hind käibemaksuta on 49 990 eurot ja uue parima pakkumuse tulemus Info-Autolt on 48 325 eurot," vastas Aas.

Ta lisas, et antud auto puhul on oluline mõista, et tegemist on Tallinna linnakantselei esindusautoga, mida kasutatakse ka väliskülaliste transpordiks ja see pole kaugeltki ainuisikuliselt linnapea käsutuses.

Aas andis aru, et auto liikleb tõepoolest enamiku ajast Tallinnas, kuid mitte ainult. "Nelikveo puhul on tegemist sõidu turvalisust tagava meetmega, tagamaks paremat haarduvust ja juhitavust ja läbivust erinevates oludes. Teie mainitud võimsus ei ole Tallinna tänavatel liikuvate autode puhul kindlasti mitte haruldane, eriti arvestades, et tegu on suure esindusautoga."

Linnavolinik Ojaste soovis ka teada, miks linnapeal on autojuht ja mis segab teda ise sõitmast.

Aas vastas: "Mina kahtlemata saan autot juhtida, kuid antud autot kasutavad ka teised linnavalitsuse liikmed, samuti väliskülalised. Ametiautode kasutamine tippjuhtide poolt on suhteliselt laialt levinud praktika ja kui te arvate, et näiteks teie erakonnakaaslastest vabariigi valitsuse ministrid peaksid neist loobuma, siis võite vastava ettepanekuga nende poole pöörduda."

Ojaste küsis veel, et miks Aas ei soovinud elektriautot, et seeläbi linlastele head eeskuju näidata. "Elektriautode puhul on esindusautode valik küllalt väike, pealegi poleks elektriline esindusauto kuigi armuline pealinna rahakoti suhtes. Kui te peate silmas üht hiljaaegu raketiga lennanud mudelit, siis see maksab paraku mitu korda rohkem kui linna praegune auto. Odavamad variandid paraku on kas liiga pisikesed, et mitut inimest edukalt mahutada või väikese läbisõiduvõimega, mis võib osutuda probleemiks kui on tarvis sõita linnast välja," põhjendas Aas valikut.

Riigihanke tingimuste kohaselt on Tallinna esindus-Volvo musta värvi ja nahksisuga. 0-100 km/h sooritab linnapea auto 7 sekundiga. Kütuseks on diisel, turbomootori töömahuks kaks liitrit.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: