Kruuda maksupettuste kriminaalasja kohtunik vahetub

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Oliver Kruuda kaitsja Aivar Pilv saabumas kohtumajja Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Harju maakohtuniku Leo Kunmani pensionile mineku tõttu läheb piimatööstur Oliver Kruuda ja tema kaassüüdistatavate maksupettuse kriminaalasi üle teisele kohtunikule.

Samas pani kohtunik Leo Kunman reedel süüdistatavate advokaatide ja prokuröriga paika eelistungi, mis toimub 20. aprillil ning esialgsed kohtuistungite ajad mais, juunis, juulis ja septembris.

Kohtuistungite ajad võivad veel muutuda, kui selgub kriminaalasja Kunmani asemel arutama hakkav kohtunik.

Kohtunik Leo Kunman läheb pensionile tänavu suvel.

Koos Kruudaga astuvad kohtu ette endine Tere nõukogu esimees ja jurist Allan Viirma, Tere endine teenustejuht ja mitut Kruuda firmat juhtinud Rein Lepasson, Tere raamatupidaja ja Kruuda isiklike finantsasjade korraldaja Hjalmar Konno ning Tere finantsosakonnas töötanud Jaanus Rätsep.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi aitasid Viirma, Lepasson, Rätsep ja Konno Kruuda maksukuritegudele kaasa.

"Kogu skeemi juhtis ja koordineeris Kruuda, teda aitasid selles tema lähedased: kes andis juriidilist nõu, kes pidas raamatupidamisarvestust, kes täitis tehnilisemaid ülesandeid – tegi ülekandeid ja hoolitses paberimajanduse eest. See oli ikka suhteliselt õlitatud kaadervärk," ütles prokurör Martin Tuulik.

Algul olid kahtlustatavate ringis ka AS Tere juriidilise isikuna ja Tere endine pearaamatupidaja Svetlana Svartsova-Štšerbakova, kuid tema pääses kohtu alla andmisest, kuna tegi prokuratuuriga koostööd ja aitas uurimisele kaasa.

Praeguseks AS-i Farmi Piimatööstus kaudu Maag Grupile kuuluv Tere pääses samuti kohtu alla andmisest, sest uued omanikud otsustasid pärast toimikutega tutvumist Kruudale ja tema kaaskonnale süüks pandavate maksupettustega tekitatud 382 000-eurose kahju riigile hüvitada.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: