Kruuda maksupettuse kriminaalasja kohtunik vahetus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1524207540000 | amCalendar}}
Oliver Kruuda
Oliver Kruuda Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohtuniku Leo Kunmani pensionile mineku tõttu arutab endise piimatöösturi Oliver Kruuda ja tema kaassüüdistatavate maksupettuse kriminaalasja kohtunik Janika Kallin.

Reedel määras kohus järgmise eelistungi aja 4. juunile, mil selguvad kohtuistungite ajad.

Kohus rahuldas Kruuda kaitsjate taotluse kaitseaktide esitamise tähtaja pikendamiseks.

Kohus jättis läbi vaatamata maksu- ja tolliameti nõude tasumata maksude ning intresside nõudes, kuna Tere AS on selle tasunud.

Koos Kruudaga astuvad kohtu ette endine Tere nõukogu esimees ja jurist Allan Viirma, Tere endine teenustejuht ja mitut Kruuda firmat juhtinud Rein Lepasson, Tere raamatupidaja ja Kruuda isiklike finantsasjade korraldaja Hjalmar Konno ning Tere finantsosakonnas töötanud Jaanus Rätsep.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi aitasid Viirma, Lepasson, Rätsep ja Konno Kruuda maksukuritegudele kaasa.

"Kogu skeemi juhtis ja koordineeris Kruuda, teda aitasid selles tema lähedased: kes andis juriidilist nõu, kes pidas raamatupidamisarvestust, kes täitis tehnilisemaid ülesandeid – tegi ülekandeid ja hoolitses paberimajanduse eest. See oli ikka suhteliselt õlitatud kaadervärk," ütles prokurör Martin Tuulik.

Algul olid kahtlustatavate ringis ka AS Tere juriidilise isikuna ja Tere endine pearaamatupidaja Svetlana Svartsova-Štšerbakova, kuid tema pääses kohtu alla andmisest, kuna tegi prokuratuuriga koostööd ja aitas uurimisele kaasa.

Praeguseks AS-i Farmi Piimatööstus kaudu Maag Grupile kuuluv Tere pääses samuti kohtu alla andmisest, sest uued omanikud otsustasid pärast toimikutega tutvumist Kruudale ja tema kaaskonnale süüks pandavate maksupettustega tekitatud 382 000-eurose kahju riigile hüvitada.

Kohtunik Leo Kunman läheb pensionile tänavu suvel.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: