Kruuda ei tunnistanud end maksukuriteos süüdi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oliver Kruuda kohtu ees
Oliver Kruuda kohtu ees Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Harju maakohtus esmaspäeval alanud kohtuprotsessil ei tunnistanud endine piimatööstur Oliver Kruuda end maksukuriteos süüdi.

Pärast prokuröri poolt süüdistusest ülevaate tegemist kinnitasid Kruuda ja koos tema kohtu ees seisvad Tere endine nõukogu esimees ja jurist Allan Viirma, Tere endine teenustejuht ja mitut Kruuda firmat juhtinud Rein Lepasson, Tere raamatupidaja ja Kruuda isiklike finantsasjade korraldaja Hjalmar Konno ning Tere finantsosakonnas töötanud Jaanus Rätsep, et nad ei tunnista end kuriteos süüdi.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi aitasid Viirma, Lepasson, Rätsep ja Konno Kruuda maksukuriteole kaasa.

"Kogu skeemi juhtis ja koordineeris Kruuda, teda aitasid selles tema lähedased: kes andis juriidilist nõu, kes pidas raamatupidamisarvestust, kes täitis tehnilisemaid ülesandeid – tegi ülekandeid ja hoolitses paberimajanduse eest. See oli ikka suhteliselt õlitatud kaadervärk," on prokurör Martin Tuulik varem öelnud.

Algul olid kahtlustatavate ringis ka AS Tere juriidilise isikuna ja Tere endine pearaamatupidaja Svetlana Svartsova-Štšerbakova, kuid tema pääses kohtu alla andmisest, kuna tegi prokuratuuriga koostööd ja aitas uurimisele kaasa.

Praeguseks AS-i Farmi Piimatööstus kaudu Maag Grupile kuuluv Tere pääses samuti kohtu alla andmisest, sest uued omanikud otsustasid pärast toimikutega tutvumist Kruudale ja tema kaaskonnale süüks pandavate maksupettustega tekitatud 382 000-eurose kahju riigile hüvitada.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: