Järgmisel nädalal läheb veel külmemaks - kohati 25 miinuskraadi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1519210320000 | amCalendar}}
Lisaks pakasele on oodata lumelisa.
Lisaks pakasele on oodata lumelisa. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Kui sel nädalal on Eestis ilm pakaseline, siis tuleval nädalal on sisemaal oodata enam kui 25 miinuskraadi. Kohati pole ka välistatud 30-kraadine pakane.

Külma jagub ka vabariigi aastapäevaks, kui ööl vastu laupäeva langeb õhutemperatuur kohati kuni 20 miinuskraadini, päeval on aga külma 7-12 kraadi.

Pühapäevaks ja esmaspäevaks ennustab Eesti ilmateenistus, et pakaseline on eelkõige Lõuna-Eestis, kus taevas pikemalt selge püsib ning seal langeb temperatuur alla 20 miinuskraadi.

"Teisipäeval koondub madalrõhkkond Kesk-Euroopa kohale ja selle mõju väheneb. Lumehoogude võimalus on suurem Hiiumaa ja mandri põhjarannikul. Kirdetuul päevaks nõrgeneb. Õhutemperatuur langeb öösel alla 20 miinuskraadi, pikemalt selgena püsiva taeva korral ka alla 25 külmakraadi. Vaid jäävaba veega rannikualadel on kuni 15 kraadi, päeval külma 13 - 18 kraadi," seisab prognoosis.

Norra riiklik ilmateenistus on avaldanud prognoosi kuni 2. märtsini. Sealsed sünoptikud ennustavad näiteks, et Põlvamaal Värskas on teisipäeval külma kogu päeva 20 kraadi ümber, langedes kolmapäeva öösel koguni 27 kraadini.

Tallinnas on norralaste andmetel järgmisel nädalal kõige enam 16 kraadi külma, kolmapäeval-neljapäeval läheb soojemaks ja päevane õhutemperatuur on 4-5 miinuskraadi ümber, oodata on lumesadu.

Pole välistatud ka 30 külmakraadi

"Praegu jätkub väga külma arktilise õhumassi sissetung ja seda üle Eesti. Termomeetrinäidud sõltuvad otseselt pilvkattest, mis takistab õhu järsku jahtumist maapinnalähedases kihis," ütles ERR-ile sünoptik Taimi Paljak.

Paljak selgitas, et tugev tuul segab samuti õhukihte ja temperatuuri langus on siis aeglasem. "Selge ja vaikse öö korral saab aga teoks õhutemperatuuri kiire ja pidev langus kuni päikesetõusuni. Lähinädala madalaimad tulevadki neis paikades, kus on pilvi vähe ja tuul nõrk. Piirkonniti küll suurt erinevust ei ole, kuid kindlasti on külma vähem saartel, kus veel jäävaba Läänemeri külmale leevendust pakub," rääkis Paljak.

Kolmapäevastel andmetel on kohatine Paljaku sõnul õhutemperatuuri langus kuni 25 külmakraadini eeloleval ööl Kirde-Eestis, ööl vastu reedet Kagu-Eestis, sama krõbedat külma on oodata laupäeva hommikul Eesti idaservas ja pühapäeva hommikul Lõuna-Eestis.

Paljak lausus, et uuesti muutub külm käredamaks ööl vastu teisipäeva, mil hommikul on õhutemperatuur laialdaselt 25 miinuskraadi, järgneval paaril ööl pole välistatud langus kohati ka kuni 30 kraadini.

Reedest alates tõmbub külm veidi tagasi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: