Galerii: Haapsalu-Noarootsi vahel avati jäätee ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1519197540000 | amCalendar}}

Kolmapäeval kell 8.30 avas maanteeamet Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni.

Jäätee algab Haapsalus Holmi kaldalt üle Suure Viigi ning lõppeb Noarootsis Österby sadama muuli juures riigimaantee Nõmmküla-Aulepa-Österby lõpus. Jäätee orienteeruv pikkus on kolm kilomeetrit.

Haapsalus tuli pealesõit teha tänavu uude kohta, sest promenaadil polnud jääkate piisava paksusega. "Arvatavasti sellepärast, et seal on veetase nii madal ja seal on veetaimestik nii suur, et see veetaimestik laguneb, tekib soojus ja sellepärast ei kasva jää seal," põhjendas jääteemeister Roger Õiglas "Aktuaalsele kaamerale".

Haapsalu-Noarootsi jäätee on avatud sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni. Sõidukiirus peab jääteel olema kuni 25 km/h või 40-70 km/h. Nendel kiirustel ei teki jääd kahjustavaid resonantslaineid.

"Liikumisel jääteel peab olema intervall autode vahel soovitavalt 250 meetrit, ei tohi jääda seisma ja turvavöö peab olema lahti. Eeskirjadega, kuidas jääteel liigelda, saab tutvuda jäätee pealesõidul oleval infotahvlil," rääkis maanteeameti lääne regiooni hooldeosakonna peaspetsialist Tiit Ruut.

Haapsalu-Noarootsi jäätee vähendab autojuhi jaoks vahemaad kahe piirkonna vahel ligi kümnekordselt ja teeb elu kõvasti lihtsamaks.

"Kui jääteemees on juba jäätee valmis teinud, siis ta on ohutu ja pool tundi raudselt võitu, pool tundi julgelt," ütles haapsallane Kalle Kruusma.

Maanteeamet rõhutab, et jääl tohib sõita vaid seal, kus maanteeamet seda lubab. Avamata jääteedele minek on keelatud.

"Üldiselt on see eluohtlik, sest jää sees võib alati olla kohti, kus kandevõime on väiksem ja jää paksus väiksem. Avamata jääteedele minna on eluohtlik," ütles Ruut.

Jäätee on avatud valgel ajal, esialgu kell 7-18. Jäätee rajaja ja hooldaja on Paralepa Sadam OÜ, infot saab telefonidel 53 961 396 ja 506 6224.

Jääteede hetkeolukorra kohta saab operatiivset infot ka maanteameti kodulehel olevalt jääteede kaardilt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Juhan Hepner

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: