Soome välisminister Soini lahendas Jaapani-visiidil Muumioru mõistatuse

Timo Soini
Timo Soini Autor/allikas: Rain Kooli/ERR

Ajaleht Mainichi kirjutab, et Soome välisministri Timo Soini Jaapani-visiidi ajal kerkis esile ka küsimus, kus asub kirjanik Tove Janssoni raamatutest tuntud Muumiorg.

Muumide raamatud ja animafilmid on Jaapanis väga populaarsed, vahendasid Mainichi ja Yle.

Muumioru asukoha teema kerkis aga teravalt esile seetõttu, et seda küsiti ühe ülikooli sisseastumiskatsetel geograafia rubriigis. Tudengiks pürgijatele antud küsimustelehel oli esitatud lõike Janssoni raamatutest ning vastusevariantideks olid Soome ja Norra.

Sisseastumiskatsetel luges ülikool õigeks vastuseks Soomet. Samas pole soomerootsi kirjaniku Janssoni lugudes Muumioru geograafilist asukohta kunagi otseselt mainitud ning seetõttu tekitas selline küsimus avalikkuses palju pahameelt.

Enne kahepoolset kohtumist ajakirjanikega rääkides ütles Jaapani välisminister Taro Kono oma Soome kolleegi Timo Soini kõrval seistes, et tema arusaamise kohaselt on Muumioru asukoha küsimus nüüd lahendatud.

"Nüüd me teame, kus Muumorg asub. See asub meist igaühe südames, seega saame me võtta väga vabalt, et see probleem on nüüd lahendatud," kommenteeris Soini.

Uudis algse "kõrgharidusskandaali" teemal:

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: