Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO aruanne: Süüria naistelt nõutakse humanitaarabi eest seksi

Mehed, kes töötavad ÜRO ja teiste rahvusvaheliste abiorganisatsioonide jaoks, on Süüria naistelt nõudnud toidu ja abiteenuste vastutasuks seksuaalteenuseid, kirjutab BBC värske ÜRO aruande põhjal.

Abitöötajad rääkisid BBC-le, et ärakasutamine on nii levinud, et mõned Süüria naised keelduvad abikeskustesse minemast, kuna kohalikud eeldaksid, et nad on koju toodud toidu eest oma keha pakkunud.

ÜRO Rahvastikufond uuris mullu regioonis naistevastast vägivalda. Aruandes, mille pealkiri on "Hääled Süüriast 2018" ("Voices from Syria 2018"), seisab: "On toodud näiteid, kus naised või tüdrukud on abiellunud ametnikega lühikeseks perioodiks, et anda "seksuaalteenuseid" ja saada vastu eineid. Abijagajad on küsinud naiste ja tüdrukute telefoninumbreid, sõidutanud neid koju, et "saada midagi vastutasuks" või andnud abi, "vastutasuks külaskäik naise koju“ või "vastutasuks teenused, näiteks öö veetmine naisega"."

Aruanne märgib, et eriti haavatavad on naised "ilma meessoost kaitsjata", näiteks lesed, lahutatud naised ja riigi sees ümberasustatud inimesed.

Taolise ärakasutamise eest hoiatati heategevusorganisatsioone juba kolm aastat tagasi. Toona küsitleti 190 naist Dara'a ja Quneitra piirkonnas. Aruande järgi oli 40 protsenti küsitletutest kogenud seksuaalset vägivalda, kui nad soovisid pääseda ligi teenustele, sealhulgas humanitaarabile.

Üks abitöötaja väitis, et mõned heategevusorganisatsioonid vaatavad ärakasutamisest mööda, kuna kolmandate osapoolte ja kohalike ametnike kasutamine on ainus viis, kuidas toimetada abi Süüria ohtlikesse piirkondadesse, kuhu rahvusvahelised töötajad ligi ei pääse.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: