Eestlane käis Birmas salajases džunglilaagris ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Satsi video/ERR

Eestlane Rene Satsi käis Birmas ehk Myanmaris salajases džunglilaagris, kus kristlik abiorganisatsioon koolitab kohalikke ja pakub humanitaarabi.

Birmas toimuv rohingjade tagakiusamine on viimasel ajal pidevalt uudistes, aga tegelikult kestab piirkonnas maailma pikim kodusõda, vahendas "Pealtnägija".

Kõige selle sisse läks 42-aastane Eesti hobiajakirjanik Rene Satsi, kes tõi kaasa materjali erakordsetest inimestest salajases džunglilaagris ning jagas oma lugu "Pealtnägijaga".

Salajases laagris koolitatakse vastupanuvõitlejaid ja antakse humanitaarabi. See on üks maailma keerulisemaid piirkondi, kus vaenutegevus väldanud mitu inimpõlve.

Pikalt Iirimaal Dublinis elanud ja ärijuhina töötav Satsi otsustas teha senises rutiinis kannapöörde ja proovida sõjareporteri ametit. Varem vaid mõne artikli kirjutanud mees võttis aasta lõpus ette tuuri Pakistanis ja Birmas.

"Sõjakorrespondent on väga kõva sõna, ma lihtsalt tahan kajastada huvitavaid sündmusi, mida pole väga lihtne kajastada. /.../ Maailma parandamist võib-olla ei ole, ma lihtsalt tahan näha ja tahan raporteerida. Paremad inimesed kui mina ilmselt saavad seda parandada," põhjendas ta.

Ettevalmistustööd tehes avastas ta veebis klipi, mis filmitud eelmisel aastal Iraagis Mosulis. Videos on näha, kuidas pastor ja parameedik David Eubank toob ISIS-e kuulirahe all sõna otseses mõttes laibakuhjast välja kuueaastase tüdruku.

Eubank on kristliku heategevusorganisatsiooni Free Burma Rangers (FBR) juht. Organisatsioon tegutseb paljudes maailma kriisikolletes. Veebis miljoneid vaatamisi kogunud spurt kestis 12 sekundit, aga muutis paljusid elusid, sealhulgas kaudselt ka Satsi oma.

Satsi võttis ühendust FBR-iga, mis kutsuski ta salajasse treeninglaagrisse.

Kokku veetis Satsi FBR-iga kolm nädalat. Järgmisena kavatseb ta minna Süüriasse.

Vaata lugu Satsi käigust Birma salajasse laagrisse pikemalt artiklile lisatud videost.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: