Olympic sai ootamatu ülevõtmispakkumise, ilmselt lahkub börsilt ({{commentsTotal}})

{{1521442620000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Luksemburgis asuva omanikuga ettevõte on teinud Tallinna börsil kaubeldava Olympic Entertainmenti (OEG) aktsiate omandamiseks ülevõtmispakkumise hinnaga EUR 1,90 eurot. Enamusaktsionärid on pakkumise juba vastu võtnud.

Pakutav hind on on 3,26 protsenti kõrgem kui OEG aktsiate viimase kuue kuu tehingute hindade kaalutud keskmine börsihind.

Ülevõtmispakkumise on teinud Odyssey Europe AS, Novalpina Gruppi kuuluv äriühing.

OEG kaks enamusaktsionäri, kellele kuulub ligikaudu 64 protsenti OEG aktsiakapitalist, on juba ülevõtjaga kokku leppinud, et võtavad pakkumise vastu.

Pakkumise lõpuleviimise järgselt kavatseb ülevõtja lõpetada OEG aktsiate noteerimise Tallinna börsil.

Odyssey Europe AS kuulub Novalpina kontserni, mille lõplik emaettevõtja on Novalpina Capital Partners I SCSp, Luksemburgi piiratud vastutusega ühing (Société en commandite spéciale). Tegemist on riskikapitali ettevõttega, mille asutaja on Stephen Peel.

OEG suuraktsionärid on oma ettevõtete kaudu Armin Karu ja Jaan Korpusov.

Kuivõrd Olympic Entertainment Group on emiteerinud 151,8 miljonit aktsiat, teeb see ülevõtmise hinnaks 288,4 miljonit eurot.

Armin Karu Hansaassets OÜ ja Jaan Korpusovi Hendaya Invest sõlmisid esmaspäeval lepingu neile kuuluvate aktsiate müümiseks. OÜ-le HansaAssets kuulub 68,4 miljonit Olympicu aktsiat, ehk 45 protsenti aktsiakapitalist, ja OÜ-le Hendaya Invest kuulub kokku 28,8 miljonit Olympicu aktsiat, mis moodustab 18,9 protsenti aktsiakapitalist.

Tehingust teeniks Armin Karu 129,9 miljonit eurot ja Jaan Korpusov 54,6 miljonit eurot, teatas BNS.

"Olles alustanud 25 aastat tagasi Eestis väikese ettevõtmisena, olen uhke, et OEG-st on tänaseks kasvanud mastaapne ettevõte, millel on eeskujulik ärimudel ning tugev positsioon kuues Euroopa Liidu liikmesriigis," ütles OEG asutaja ja nõukogu esimees Armin Karu pressiteate vahendusel.

"Novalpina Capitali meeskonnal on märkimisväärne kogemus just taoliste investeeringute vallas, mis aitavad ettevõtetel laiendada oma tegevust nii geograafilises kui digitaalses mõttes. Nende visioon on muljetavaldav ja ma olen kindel, et neist saab OEG-le hea ja äri edasiviiv omanik. Suurima aktsionärina pean pakutud hinda õiglaseks ja soovitan aktsionäridel pakkumine vastu võtta," lisas Karu.

Allikas: ERRHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: