Armin Karu põhjendas Olympicu müüki riskijulguse kadumisega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Olympic kasiino maha müünud Armin Karu rääkis "Pealtnägijale" antud intervjuus otsuse tagamaid avades, et väsis tööst ning ei julgenud enam investeerida. Lisaks ütles ärimees, et peab aktsiate eest saadud hinda väga heaks.

Olympic Entertainment Groupi nõukogu esimehena oli Karul eelmisel neljapäeval viimane tööpäev. Ta põhjendas Olympicu maha müümist sellega, et ettevõte on 25-aastane ning esimesed paarkümmend aastat juhtis ta seda oma ööune arvelt, tal pole olnud normaalset režiimi ja pere on seetõttu kannatanud.

"Eks väsimus tuli peale. Ja kui veel hakkas painama ka see, et sa ei julgenud enam investeerida, sest mine tea, mis juhtub, kartus oli sees. Ja kui siis leidus tegelikult firma, kes hindab Olympicut ja tahab Olympicut edasi viia jõuliselt ja kellel on finantsvahendeid ja võimalusi seda teha, eks ole. Siis tegelikult me kasvatasime selle lapse suureks, aga nüüd tuli talle anda võimalus kasvada veel suuremaks, ta peab ju edasi kasvama, ta ei saa lapseks jääda," rääkis Karu.

Uudis Olympicu müümisest tekitas elevust ja imestust börsifirma väikeaktsionäride seast, kelle hinnangul oli 1,9 eurot aktsia pealt liiga madal müügihind ning nad kaaluvad nüüd ostja vastu kohtusse minekut.

Karu ütles selliste väidete kohta, et kui müügihind oli liiga madal, saavad nemad suurosanikena ju kõige vähem raha ja seega ei vasta jutt tõele.

"Me tegelikult kauplesime ikka väga hea hinna välja, sest tegelikult meie aktsia keskmine hind viimase poole aasta jooksul ei ole kaugeltki mitte 1,9. Kui me saime 1,9 kätte tegelikult, oli see meil väga suurte läbirääkimiste, töö ja vaeva tulemus. Ma usun, et see oli väga hea tulemus," kinnitas ta.

Küsimusele, mis tunne on ühel päeval oma pangakontol 136 miljonit eurot omades, vastas Karu, et tunnet ei ole. Pole enam omanikuvastustust ega kohustust ja olla on vabam.

"Kuna see on mul siin alles esimene päev, siis ma isegi ei oska sellele küsimusele praegu võib-olla nii täpselt vastata. Võib-olla peab andma aega natukene settida sellel tundel," lisas ta.

Karu ja tema pikaaegne äripartner Jaan Korpusov teatasid Olympicu mahamüümisest Briti investeerimisfondi Novalpina Capital tütarfirmale Odyssey Europe 19. märtsil.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: