Maailmas tähistatakse taas iga-aastast Maa tundi

"Maa tund" Shanghais. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Üle kogu maailma Sydneyst New Yorgini kutsutakse laupäeval tulesid kustutama, et juhtida tähelepanu ohtudele, mida inimkond oma koduplaneedile kujutab.

Maa tund (Earth Hour) üritab seekord juba 11. aastat tõsta inimeste teadlikkust söe, nafta ja gaasi põletamisest tingitud kliimasoojenemise osas.

Maa tund sai alguse Sydneyst 2007. aastal, kui 2,2 miljonit majapidamist oma valgustid üheks tunniks välja lülitasid. 2008. aastal osales aktsioonis juba 50 miljonit inimest, seega kasvas aktsioon ülemaailmseks jätkusuutlikuks liikumiseks. 2009. aastal oli liikumise eesmärgiks viia Maa tund juba uuele tasandile, saavutades 1 miljardi inimese osalemine.

Ürituse korraldajaks on Maailma Looduse Fond (WWF). Selle koordinaatori Siddarth Dasi sõnul peab Maa tund näitama, et iga inimene võib aidata pöörata lehekülge jätkusuutlikuma tuleviku suunas.

Päikese loojumise teekonda jälgides said laupäevased sündmused (20.30 ja 21.30 vahel) alguse Sydney ooperimaja tulede kustutamisest ning liiguvad läbi Aasia, Aafrika, Euroopa ja Ameerikate.

Sel aastal võtab üritusest osa 187 riiki.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: