Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suveaja alguse tõttu pidid Tallinki laevad kiiremini Läänemerd ületama

Ainult üks kord aastas, ühel ööl juhtub, et Tallinki reisilaevad sõidavad Läänemerel tavapärasest kiiremini, ja ühel ööl vastupidi - tavapärasest aeglasemalt. Nii juhtub kevadeti ja sügiseti, kui suve- või talveajale üle minnakse.

Tallinna-Stockholmi liini reisilaeva Baltic Queen kapten Roland Lemendik rääkis ERR-ile, miks nendel öödel laeva kiirust muudetakse ja mis on näiteks sellise kiirema sõidu hind.

"Tavaline ülesõidukiirus on 16,4-16,5 sõlme. Täna me pidime tulema kaks sõlme kiiremini. Nii et 18,5 sõlme oli see, mis tuli tagasi. Kütust läheb selle arvelt rohkem, et kaks sõlme ikkagi tähendab, et üks täiendav peamasin peab olema töös. Eks ta jääb suurusjärku kuskil seitsme-kaheksa tonni kanti, mis tuli lisaks kulutada," selgitas kapten Lemendik.

"See, mis ühtepidi tuleb ühel hetkel kiirustades tasa teha, siis selle võrra me saame järgmisel hetkel kauem merel olla," lisas ta.

"Seda on kaks korda aastas ja seda on juba nii sisse harjutatud, et reisijad juba teavad, et seda luksust ei ole, et me tuleks teisel ajal, sest väga paljud reisijad lähevad meiega edasi. Kes läheb lennuki peale, kes rongi peale - sõidab näiteks Rootsi läänerannikule, Göteborgi, siis hommikused väljumised on juba kõik uue aja järgi. Seepärast me peame sellest kinni pidama ja sõidugraafikus on meile tuleku aeg ikkagi tähtis," rääkis Lemendik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: