X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Europarlament: Euroopa Komisjon peab uurima kellakeeramisest loobumise mõju

Kellakeeramine.
Kellakeeramine. Autor/allikas: ERR

Euroopa Parlament toetas neljapäeval ettepanekut, mille kohaselt tuleks Euroopa Komisjonil uurida kellakeeramisest ehk suveajale üleminekust loobumise mõjusid.

Soome valitsuse poolt tehtud ettepaneku kohaselt oleks europarlament pidanud kutsuma Komisjoni üles koheseks tegutsemiseks kellakeeramisest loobumise nimel. See ettepanek aga europarlamendi heakskiitu ei pälvinud, vahendas Helsingin Sanomat.

Selle asemel piirdus europarlament ettepanekuga, et Komisjonil tuleks selgitada välja kellakeeramisest loobumise võimalikud tagajärjed.

Hetkel pole veel teada, millises graafikus teemat edasi menetletakse.

Soome valitsus tegi ettepaneku Euroopa Liidule seetõttu, et kellakeeramise teema on reguleeritud Euroopa direktiiviga ja üks liikmesriik ei saa seda otsust üksi vastu võtta.

Seni on Soome ettepanekule toetust avaldanud näiteks Rootsi ning ka Eesti peaminister Jüri Ratas on kellakeeramise lõpetamist kaalumist väärivaks küsimuseks pidanud.

Teema kerkis esile eelkõige seetõttu, et Soome parlamenti jõudis eelmise aasta juunikuus kodanikualgatusena eelnõu suveaja kaotamise kohta. Ettepanekule kirjutas alla üle 70 000 kodaniku, kes olid mures suveaja mõju pärast inimeste tervisele.

Pärast kodanikualgatust valmistas parlamendi transpordi- ja kommunikatsioonikomisjon aruande, mille põhjal otsustas parlament suveaja kaotamist toetada. Komisjon leidis nimelt ekspertidega konsulteerides, et kellakeeramine toob rohkem kahju kui kasu: inimesed ei kohane muutusega sujuvalt, kellakeeramine põhjustab lühiajaliselt magamishäireid, kehvemaid töötulemusi ja võib viia tõsiste terviseprobleemideni.

Seejärel viis Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner teema juba EL-i tasandile.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: