Riia: Venemaa korraldab Läti majandusvete kohal raketikatsetused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Läänemeri.
Läänemeri. Autor/allikas: European Space Agency/Reuters/Scanpix

Venemaa korraldab järgmisel nädalal Läti majandusvete kohal raketikatsetused, teatas Läti kaitseministeerium neljapäeval BNS-ile, ja palub Riial selleks osaliselt sulgeda oma õhuruumi.

Venemaa õhuliikluse keskjuhtimiskeskus teavitas Lätit, et raketikatsetused viiakse läbi 4.-6. aprillini kella 6 hommikul 6-ni õhtul. Venemaa on palunud Lätil sulgeda osaliselt oma õhuruumi 18 kilomeetri kõrgusel ning 40 kilomeetri raadiuses Läti rannikust, teatas ministeerium.

Läti kaitseministeeriumi pressiesindaja Kaspars Galkins ütles BNS-ile, et Venemaa ei ole Lätit teavitanud sellest, missuguseid relvi Vene sõjavägi õppusel kasutab. Ta lisas, et Läti sõjavägi ei ole Venemaa õppuse tõttu kõrgendatud valmisolekusse viidud.

Läti kaitseministeerium kutsus Moskva teadaande järel välja riigis resideeruva Vene sõjaväeatašee polkovnik Andrei Lobovi, et väljendada rahulolematust olukorraga. Läti kaitseametkond märkis, et ehkki rahvusvahelised lepingud ei keela Venemaal selliste õppuste korraldamist, on need provokatiivsed ja neid võib pidada jõudemonstratsiooniks.

Lisaks võivad raketikatsetused ohustada laevaliiklust Läänemerel.

Vene sõjaväeatašeelt paluti üksikasjalikku infot Läti majandusvetes plaanitud tegevuste kohta ja sellest, kuidas Vene sõjavägi plaanib laskmiste käigus ohutust tagada.

Läti kaitseministeeriumi kantsleri Jānis Garisonsi sõnul on Venemaa palunud raketikatsetuste tõttu osaliselt oma õhuruumi sulgeda ka Poolal ja Rootsil.

Läti kaitseväe endine juht Raimonds Graube ütles BNS-ile, et Venemaa raketikatsetuste kava Läti majandusvete kohal annab tunnistust soovist hoobelda, kuid tugeval riigil selleks vajadust ei oleks.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: