Läti kaitsevägi jälgib Venemaa plaanitavat raketiõppust Läänemerel

Läti merevägi.
Läti merevägi. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Läti kaitsevägi kavatseb jälgida ka Venemaa väljahõigatud uut raketiõppust Läänemerel, kuigi eelmine taoline õppus jäi sootuks ära, teatas kaitseministeerium pühapäeval.

Venemaa on teatanud plaanist korraldada 17.-19. aprillini Läänemerel raketiõppus ja palunud Lätil sulgeda selle ajaks oma õhuruum 20 kilomeetri kõrgusel ja 40 kilomeetri kaugusel Läti rannikust.

Läti kaitseametkonna pressiesindaja Kaspars Galkins ütles BNS-ile, et Läti relvajõude ei viida Vene raketikatsetuste ajaks kõrgendatud valmisolekusse, kuid kaitsevägi kavatseb neid jälgida.

Galkins ei vastanud küsimusele, kas Läti oleks võimeline mõne kursilt kõrvale kaldunud raketi alla tulistama, öeldes vaid, et turvalisus on sõjaväeõppuse korraldaja vastutus ja et Läti ootab Venemaalt kõigi ohutusnõuete täitmist.

Pressiesindaja sõnul puuduvad reegleid, mis kohustaksid Venemaad avaldama infot õppusel kasutatavate relvade kohta.

Läti küsis Venemaalt enne 4.-6. aprillini toimuma pidanud raketikatsetusi infot õppusel kasutatavate relvasüsteemide kohta, kuid seda ei saanud, lausus kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Galkinsi sõnul Läti Venemaa õppuse pärast muret ei tunne, kuigi leiab, et sellised õppused Läti territoriaalvete vahetus läheduses on alusetud ja provokatiivsed.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: