Lenk: Lääs sekkus jõhkralt Venemaa presidendivalimistesse

Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakondlasest riigikogu liikme Heimar Lengi arvates sekkusid lääneriigid jõhkralt Venemaa presidendivalimistesse, kui kinolinale toodi film "Stalini surm".

Vikerraadio saates "Reporteritund" kõnelenud Lenk ütles, et kuigi Venemaad on süüdistatud Ameerika presidendivalimiste tulemustesse sekkumises, pole Lengi teada selle kohta mingeid konkreetseid tõendeid toodud.

"Ma võin sulle, Margus (samuti saates osalenud Margus Tsahknale - toim) öelda niimoodi, et tegelikult läänemaailm ise sekkus praegu väga jõhkralt Venemaa valimistesse. Vaata, mis tehti! Lasti välja film "Stalini surm". See oli absoluutselt selle režiimi vastu. See oli absoluutselt valimiste atmosfääri rikkumine ja rahva mõtlema panek. See tõmbas alla valimiste autoriteeti," rääkis Lenk.

Margus Tsahkna leidis, et sellise avaldusega paljastas Lenk, mida ta tegelikult mõtleb.

"Tead Heimar, see oli sinu poolt kõige ausam ülestunnistus, mida sa tegelikult mõtled. Et kui lääneriigid mõistavad hukka stalinistlikku režiimi, siis me sekkume tänastesse valimistesse. See paralleel paljastab, Heimar, kuidas sa mõtled. Sa jäid päris masendavalt vahele. Sa võrdled positiivses mõttes Putinit Staliniga," leidis Tsahkna.

Lenk avaldas saates ka arvamust, et tema jaoks pole piisavalt tõendeid, et Salisbury keemiarünnaku taga on Venemaa. Lenk ütles, et kui Eesti poleks ühinenud lääneriikidega ega poleks saatnud välja Venemaa kaitseatašeed, oleks see avanud Eesti ja Venemaa suhetes uue peatüki.

"Eesti oleks pääsenud maailma kaardile sellega, et võibolla on vaja uut maailmakorda. Aga nüüd on meil Venemaa poliitikaga kõik jäises seisus ja sellest ei võida mitte keegi."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: