Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigikohus vaeb apteekide asutamist

Apteek.
Apteek. Autor/allikas: ERR

Riigikohtu halduskolleegium arutab esmaaspäeval haruapteekide asutamise ja apteekide tegevuskoha muutmise kohta ajal, mil paari aasta pärast võivad apteekide omanikeks olla vaid proviisorid.

Riigikohtu halduskolleegium arutab osaühingute Tamsalu Uus Apteek, Türi Apteek ja Folia Apteek kaebusi ravimiameti otsuste peale lubada ettevõtete konkurentidel avada apteeke.

Osaühingud paluvad tühistada ravimiameti otsused, millega Euroapteegil ja Benu Apteek Eestil lubati alustada tegevust Türil ja Tamsalus.

Nende hinnangul on ravimiseadusest tulenevalt apteegi tegevusloa maht piiratud konkreetsele tegevusloale märgitud tegutsemiskohaga ning aadressi muutumisega ei saa muuta olemasolevat tegutsemisluba.

Uues asukohas tegevuse alustamiseks tuleks taotleda uut tegevusluba kooskõlas aastatel 2014 ja 2015 kehtestatud omandi- ja integratsioonipiirangutega, märkisid kaebajad.

Tartu halduskohus ja Tartu ringkonnakohus jätsid kaebused rahuldamata. Ravimiameti, kolmandate isikute ning haldus- ja ringkonnakohtu hinnangul pole apteegi tegevuskoha muutmiseks tarvis taotleda uut luba ja kehtivatele lubadele ei kohaldata omandi- ja integratsioonipiirangud enne 2020. aastat.

Riigikohtus arutab asja kohtunike kolmeliikmeline koosseis, otsuse kuupäev tehakse eeldatavalt teatavaks mai jooksul.

Tamsalu Uus Apteek, Türi Apteek ja Folia Apteek kasutavad Apotheka kaubamärki, mille omanikfirma Magnum AS omab ka uudisteagentuuri BNS.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: