Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Märt Sults: teen Valgas lihtsalt tööd, mida teised ei julge teha

Autor/allikas: ERR /Rene Suurkaev

Keskerakondlasest riigikogu liige Märt Sults asus usinalt võitlema Valga haigla sünnitusosakonna sulgemise vastu, kuigi on enda sõnul Põhja-Tallinna patrioot. Tuleval kevadel soovib Sults kandideerida riigikokku taas pealinnas, kuid Lõuna-Eestis kandideerides ja võimule tõustes saaks tema hinnagul Valgast teha kroonijuveeli.

"Olen Valgas lihtsalt abiks, kuna keegi julge abiks olla, kui on sellised ebamugavad olukorrad. Kui on energiarohkeid asju, siis ikka mina olen teinud ja teen," ütles Sults ERR-ile.

Valga haigla nõukogu otsustas teisipäeval küll Tartu Ülikooli kliinikumis toimunud koosolekul sünnitusosakonna alates 1. juulist sulgeda, kuid Sults ütles, et võitlus läheb edasi. "Tuleb lihtsalt täie rauaga rünnata haigekassat ja kogu moos."

Sultsi erakonnakaaslane, Võru-, Valga- ja Põlvamaal valimistel häid tulemusi saanud Heimar Lenk ütles hiljuti, et on valmis erakonnast lahkuma, kui valimiste lähenedes talle valimisnimekirjas soodsat positsiooni ei pakuta. Ja tunnistas, et võib ka Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) liituda, kui tuleb hea pakkumine.

Sults vastas, et tema Võru-, Valga- ja Põlvamaal Keskerakonna nimekirja esinumbriks kevadel ei pretendeeri. Kuigi Sults on Valgast pärit on tema kants ikka Põhja-Tallinn. "Olen siin kogu aeg tegutsenud, siin on minu õpilased ja kõik need, kelle eest olen hoolitsenud. Siin on minu inimesed ja kindel pidepunkt," lausus Sults.

Sults ütles, et tegelikult võiks ta Eestis kandideerida ükskõik kuskohas, lisaks Tallinnale ja Valgale on aga tal pidepunkte ka Ida-Virumaal. "Pean lihtsalt endale selgeks tegema, et mida ma tahan teha."

Sults ütles, et teda ei saa lugeda kõikuvaks inimeseks ehk parteivahetusele ta parema positsiooni saamiseks mõne teise erakonna nimekirjas ei mõtle. "Mina olen õnnelik inimene ja pole oma põhimõtteid pidanud muutma. Ma polegi päriselt poliitik olnud, mina olen kooliõpetaja. Kui kaks kolmandikku inimestest on ostetavad ja müüdavad, siis mina nende hulka ei kuulu."

Samas nentis Sults, et pole end kunagi väga Tallinna meheks pidanud, sest tema sünnilinn oli Valga, kus veetis ka oma nooruse. "Aga kui mulle Keskerakond pakukski Lõuna-Eestis esinumbri kohta ja ma oleksin nõus kandideerima, siis teen Valgast kroonijuveeli. Piirilinnana on kõik võimalused selleks olemas. Ma tean mida seal valesti tehakse, aga ma ei taha sellest rääkida."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: