Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valga vallavanem sünnitusosakonna sulgemisest: olime fakti ees

Valga vallavanem ja Valga haigla nõukogu liige Margus Lepik ütles, et Tartu ülikooli kliinikumi esindajad nõukogus olid sünnitusosakonna sulgemise kohta oma otsuse juba varem teinud ning kohalikud esindajad olid fakti ette pandud.

Valga haigla nõukogu otsustas teisipäeval Tartu ülikooli kliinikumis toimunud koosolekul sulgeda haigla sünnitusosakonna alates 1. juulist.

Margus Lepik tõdes "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Valga oli sünnitusosakonna sulgemise osas fakti ette pandud.

"Valga poolt vaadates võib küll öelda, et tegelikult olime fakti ees. Kuigi Valga haigla sünnitusosakonnast ja selle saatusest on räägitud juba aastakümneid, siis sulgemise kavadest esimene info jõudis meieni veebruari keskpaigas. Sisuliselt pärast seda, kui nõukogu esimehe kaudu see info Valga-poolsete liikmeteni jõudis, tegi haigekassa koheselt ka kommentaari, et seda ettepanekut tagasi ei võeta," rääkis Lepik.

"Me arutasime küll nõukogus asju ka sisuliselt, aga sisuliselt oli ju otsus tehtud ja ka hääletustulemuse puhul oli näha, et kliinikumi esindajad olid oma otsuse eelnevalt teinud ja pikka arutelu ei vajatud," lisas ta.

Lepik märkis aga, et kliinikum lubas Valga rasedad ja sünnitajad vastu võtma ning vajadusel ka nende transpordi eest hoolitseda. "Täna on otsus tehtud ja nüüd on nii meie kui kliinikumi poolt vaadates vaja edasi minna ja kindlustada, et Valgas sünnitada plaanida patsiendid parima teenuse saaksid," sõnas ta.

Lepiku sõnul tuli sünnitusosakonna sulgemine halval ajal, sest langeb kokku ajaga, mil Valga haigla teistes osakondades algab remont.

"Remont peaks hakkama selle aasta teisest poolest pihta. Eks ta /.../ ajaliselt meie jaoks kõige parem hetk ei ole. Sünnitusosakonna sulgemine langeb kokku teiste osakondade ülesehitamisega või remonditöödega, nii et teatud segadus võib hetkeks Valga haiglas tekkida," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: