Läbi jää vajunud väikebussi juht oli raskes joobes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Prokuratuur lõpetas 6. veebruaril Munalaiu sadama lähedal läbi merejää vajunud väikebussi juhtumi kriminaalmentluse. Uurimine lõpetati, sest nelja uppunu seas oli ka kriminaalses joobes autojuht ise.

Kriminaalmenetlusega tehti kindlaks, et juhtumisega seotud kuus inimest tarbis üheskoos alkoholi, ja ühiselt otsustati Kihnu sõita.

Sõit võeti ette väikebussiga Opel Vivaro, millel on kolm istekohta ja salongist seinaga eraldatud kaubaruum.

Rooli istus seltskonnast noorim meesterahvas. Suunduti Munalaiu sadamasse, kus sõideti kohe ka kai ääres seisva parva peale.

Aga kuna parvlaeva väljumiseni oli veel päris palju aega, siis laevatöötaja palus autol tagasi mandrile tagurdada.

Ja nagu kirjeldavad tunnistajad, sõitis laevalt maha tagurdanud väikebuss pikalt mõtlemata merejääle. Ametlikku jääteed selles kohas polnud, kohati oli jääl vett.

Roolis olnud 28-aastane mees oli kriminaalses joobes. Bussiuksed, ka kaubaruumi küljeuks olid lukus, seega ei saanud salongis olnud mehed välja.

Üks kaubaruumis reisinud mees aga lõhkus jalgadega tagaluugi ja kolm inimest pääses välja. Viimasena välja pääsenud mees siiski hukkus. Niisiis hukkus neli inimest, kahel õnnestus pääseda.

"Kui me alati oleme hoiatanud ja öelnud, et ärge istuge ise alkoholijoobes autorooli, siis see sündmus näitlikustab väga hästi ka seda, et ärge istuge autosse, kui autojuht on joobes. Lisaks sellele, et tema juhtimisvõtted ei pruugi olla adekvaatsed, võivad ka tema otsustused olla etteaimamatud ja lõppeda traagiliselt," ütles Lääne ringkonnaprokurör Merry Tiitus.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: