Kaubikuõnnetuse üks ohvritest istus juhikohal, viimane hukkunu on leidmata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1517998920000 | amCalendar}}
Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Munalaiu sadama lähedal läbi jää vajunud kaubikuõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetluse käivitatud politsei ja prokuratuur kinnitavad, et üks veest välja toodud hukkunutest istus kaubiku juhikohal. Neljanda hukkunu on hoovused kandnud õnnetuspaigast eemale.

Munalaiu sadamas on kolmapäeval väga halb ilm, puhub tugev tuul ja tuiskab, nähtavus on halb. Politsei alustas autosse jäänud mehe otsinguid kell 10 hommikul, vee alla saadeti ka tuuker. Keskpäevaks aktiivsed otsingud lõppesid.

Pärnu politseijaoskonna vanemkomissar Henry Murumaa ütles sündmuskohal ERR-ile, et tuuker kontrollis üle viimase info, mille kohaselt vee all olev bussis polnud enam kedagi.

"Tuuker vaatas ümber sõiduki üle ala 15 meetri raadiuses, ka seal ühtegi inimest ei olnud," ütles Murumaa. Ta lisas, et tuukri sõnul tekib sadamast praami väljudes väga tugev hoovus, jää all vesi liigub.

Praegu uurib politsei Murumaa sõnul, et mis põhjusel seltskond jääle sõitis. "On põhjust arvata, et bussis olnud inimesed olid alkoholi tarvitanud, kinnitada seda veel ei saa." Ta lisas, et aktiivsed tegevused sündmuskohal on kolmapäevaks peatatud.

Algatatud on kriminaalasi

Prokuratuuri teatel alustati kriminaalasi karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb kahe või enama inimese surma põhjustamist ettevaatamatusest.

"Põhjustatud on nelja inimese surm ja selle põhjal, mida me tänaseks teame, on prokuratuuri seisukohast väga raske kasutada juhtunu kohta sõna "õnnetus"," ütles Lääne ringkonna prokurör Merry Tiitus ERR-ile.

"Tuukrid tõid vee alt sõiduki juhikohalt välja hukkunud mehe ja hukkunute üle kohut ei mõisteta. Kuid millisel hetkel ta juhiistmele jõudis ja millistel asjaoludel auto üldse õhukesele jääle sõitis, on veel lahtine," ütles prokurör.

"Kõik juhtunu detailid vajavad täpsustamist: me ei saa kinnitada inimeste paiknemist autos sõidu ajal, see tuleb uurimise käigus üle kontrollida. Joobe tuvastamiseks on võetud vereproovid ning praegu ootame tulemusi. Üks pääsenu on juba andunud ka esmased ütlused," märkis ta.

Läbi jää vajunud kaubikus on kuus istekohta: kolm esimeses reas ja kolm kohe selle taga, sõiduki tagaosas on kaubaruum ning külje peal lükanduks.

Et avalikkuses jagatud info ei saaks uurimist kahjustada, ei ole võimalik praegu kirjeldada kõiki juhtunu üksikasju.

President avaldas kaastunnet

Riigipea Kersti Kaljulaid avaldas kolmapäeva sotsiaalmeedias kaastunnet neile, kes kaotasid Pärnu lahel oma lähedased.

"See on raske meie kõigi jaoks ja polegi tähtis, kas sellised õnnetused hüüavad tulles või ei tee seda mitte. Ma kutsun südamest üles kõiki ennast ja enda lähedasi hoidma nii liikluses kui ka muidu. Vaadake, märgake, vajadusel sekkuge. Meid on nii vähe ja iga selline kaotus võtab südame alt õõnsaks," märkis president.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: