Ööklubis kahe mehe mõrvas süüdistatavad vennad astusid kohtu ette

{{1523512440000 | amCalendar}}

Harju maakohtus algas neljapäeval kohtuprotsess mullu 16. jaanuaril Tallinnas ööklubis Poseidon kahe mehe mõrvamises süüdistatavate vendade üle.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab kahe mehe mõrvas Erik Kruusimäge ja Sten Kruusimäge, kellest kumbki oma süüd ei tunnista.

Lisaks süüdistab prokuratuur samas kriminaalasjas Eduard Pavljutšenkot kuriteo varjamises ning Siim Turtat peksmises ja kuriteo varjamises. Mõlemad tunnitasid end süüdi ja avaldasid kahetsust.

Süüdistatavad ning nende hilisemad ohvrid, kuritegeliku ilmaga seostatud Lauri Merimaa ja Sergei Permanov veetsid ühes seltskonnas aega kuni nad ühise alkoholi tarvitamise käigus tülli läksid.

Tekkinud tülis peksid Erik, Sten ja ka Siim mehi käte ja jalgadega ning põhjustasid neile kergemaid vigastusi. Pärast seda kui nood olid peksmise tõttu pikali kukkunud, pussitasid Erik ja Sten mõlemat meest üle 10 korra, mistõttu mehed kohapeal surid.

Kuriteo varjamiseks toimetasid süüdistatavad ohvrite surnukehad Viljandimaal asuva talu territooriumile, kus matsid surnukehad talukompleksis asuva saunamaja alla ning viskasid kuriteojälgedega esemed kaevu.

Kuriteojälgede varjamiseks süütasid Sten Kruusimägi ja Siim mullu 22. jaanuaril ööklubi Poseidon ruumid.

Kõik neli süüdistatavad viibivad prokuratuuri taotlusel vahi all ning nad kõik on ka varasemalt erinevate kuritegude eest kriminaalkorras karistatud, seejuures Erik on varasemalt karistatud ja vangistust kandnud ka tapmise eest.

Mõrvas süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette 8-20 aasta pikkuse või eluaegse vangistuse.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuur ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: