Kohtuprotsess kahe mehe mõrvas süüdistatavate vendade üle algab aprillis

Ööklubi Poseidon 2015. aastal.
Ööklubi Poseidon 2015. aastal. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Harju maakohus määras reedesl eelistungil kohtuprotsessi tänavu 16. jaanuaril Tallinnas ööklubis Poseidon kahe mehe mõrvamises süüdistatavate vendade üle aprilli.

Kohtus määras esimese istungi 12. aprillile, ütles maakohtu pressiesindaja Anneli Vilu ERR-ile.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab kahe mehe mõrvas Erik Kruusimäge ja Sten Kruusimäge. Lisaks süüdistab prokuratuur samas kriminaalasjas Eduardi kuriteo varjamises ning Siimu peksmises ja kuriteo varjamises.

Süüdistatavad ning nende hilisemad ohvrid, kuritegeliku ilmaga seostatud Lauri Merimaa ja Sergei Permanov veetsid ühes seltskonnas aega kuni nad ühise alkoholi tarvitamise käigus tülli läksid.

Tekkinud tülis peksid Erik, Sten ja ka Siim mehi käte ja jalgadega ning põhjustasid neile kergemaid vigastusi. Pärast seda kui nood olid peksmise tõttu pikali kukkunud, pussitasid Erik ja Sten mõlemat meest üle 10 korra, mistõttu mehed kohapeal surid.

Kuriteo varjamiseks toimetasid süüdistatavad ohvrite surnukehad Viljandimaal asuva talu territooriumile, kus matsid surnukehad talukompleksis asuva saunamaja alla ning viskasid kuriteojälgedega esemed kaevu.

Kuriteojälgede varjamiseks süütasid Sten Kruusimägi ja Siim 22. jaanuaril ööklubi Poseidon ruumid.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Endla Ülviste selgitas, et niivõrd julmad kuriteod on Eestis väga harvad.

"Kuigi tapmised pannakse tavaliselt toime alkoholi tarvitamise pinnalt tekkinud tülide käigus, siis antud kuriteo varjamiseks tegid toimepanijad märkimisväärseid pingutis - surnukehad peideti kohta, kust kurjategijate arvates neid ei leita ning kuriteojälgede hävitamiseks süüdati ka kuriteopaik. Kohtueelse menetluse käigus oleme siiski kogunud piisavalt tõendeid, et kaks meest mõrvas süüdistatuna kohtu alla anda," selgitas Ülviste.

"Kui tavaliselt on kuriteo avastamisel tähtis kiirus, siis selle mõrva uurimisel oli määrav järjepidevus," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Rait Pikaro.

"Lõime kuriteo avastamiseks mitme üksuse ametnikest koosneva uurimisgrupi, mis päev päeva järel kogus tõendeid kuriteo kohta. Kõik see päädis sellega, et kui alguses otsisime kadunud mehi, siis tükk haaval pilti ette saades sai üsna varakult selgeks, et uurime mõrva. Iga tegu jätab oma jälje, sõltumata sellest, kui hoolikalt neid üritatakse peita," märkis ta.

Pikaro ütles, iga kuriteo puhul on tähtis, et selgitatakse välja võimalikud süüdlased. "Seda veel eriti kuritegude puhul, kus kelleltki võeti elu. Samamoodi on tähtis, et ohvrite lähedased saaksid teada, mis tegelikult juhtus," lausus Pikaro.

Kõik neli süüdistatavad viibivad prokuratuuri taotlusel vahi all ning nad kõik on ka varasemalt erinevate kuritegude eest kriminaalkorras karistatud, seejuures Erik on varasemalt karistatud ja vangistust kandnud ka tapmise eest.

Mõrvas süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette 8-20 aasta pikkuse või eluaegse vangistuse.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuur ja uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: