Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna suviste teetööde keskmes on Gonsiori, Pärnamäe ja Haabersti ristmik

Kaart alanud ja algavate olulise mõjuga teetöödest Tallinna operatiivinfo lehel.
Kaart alanud ja algavate olulise mõjuga teetöödest Tallinna operatiivinfo lehel. Autor/allikas: kuvatõmmis

Tänavu suvel on Tallinnas kõige enam liiklust häirivateks teetöödeks juba käimasolevad Haabersti ristmiku ümberehitus, Gonsiori tänava remont ning esmaspäeval algav Vana-Narva maantee ja Pärnamäe ristmiku ehitus.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa rääkis ERR-ile, et tänavusuvise liikluse kolm põhilist märksõna on Gonsiori, Pärnamäe rist ja Haabersti.

"Üks asi, mis esmaspäevast lahti läheb, on päris suur töö - Vana-Narva maantee ja Pärnamäe ristmiku ehitus ja see on Viimsi valla elanikele ilmselt proovikivi. Jooksvalt on remondid, kus väga suurt asja enam ette ei tule. Haabersti saab valmis, selle mõjudega on inimesed hetkel harjunud, Gonsiori tööd juba käivad," loetles ta.

Millal täpselt Gonsiori tänaval ja Haaberstis töödega lõpule jõutakse, on tema sõnul kuupäevaliselt raske öelda, sest see sõltub paljudest asjaoludest, Gonsiori tänava puhul näiteks sellest, mis tuleb välja maa seest ja mis seisus on seal kommunikatsioonid.

"Me ei tahaks täna ühtki kellaaega teile öelda, aga üritame kõik need tööd, mis praegu käima lähevad, forsseeritult teha, et võimalikult palju oleks liiklust lahti juba 1. septembriks, kui inimesed on linnas tagasi, koolid pihta hakkavad ja liikluskoormus suureneb," kinnitas Rüütelmaa.

Lisaks on ees ootamas ka teetööd Pirita teel, mille väljuval suunal laiendatakse ühissõidukirada, kuid liikluskorralduse osaskonna juhi sõnul ei sulge see liiklust, ehkki võib sõidukiirust linnast väljuval suunal vähendada. Nende remonttööde algust ei ole veel täpselt paika pandud - käimas on mõõdistamine, seejärel selgub tööde maht ning tuleb hange.

"Üritame teha nii, et see saaks kiiresti-kiiresti 1. septembriks valmis," sõnas Rüütelmaa, kuid lisas, et paraku pole teada, mis seal maa alt välja tuleb, sest Nõukogude ajal ehitati osa töid ilma dokumenteerimata ja ette võib tulla üllatusi.

"Anname endast parima, et liiklust võimalikult vähe häirida," lubas ta.

Eelmisel aastal langes ootamatult poolaasta võrra varasemaks nihkunud Eesti eesistumine Euroopa Liidus kokku mitmete juba varem paika pandud teetöödega, mistõttu olid septembris tänavad Kultuurikatla ümbruses sageli autodest ummistunud, kuid tänavu sellise mastaabiga liiklust mõjutavaid sündmusi Rüütelmaa sõnul ette tulla ei tohiks.

Täpsemat infot käimasolevate ja peatselt algavate teetööde kohta saab Tallinna operatiivinfo lehelt.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: