Rüütelmaa: Haabersti ristmiku valmimisel kanduvad ummikud mujale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: K-Projekt

Tallinna Haabersti ristmiku valmimisel kanduvad sealse piirkonna ummikud mujale, ütles Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Rüütelmaa rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et Haabersti ristmiku valmimisel leevendab see kindlasti liikluskoormust ja tavapäraseks saanud ummikuid ei tohiks enam olla. Ta nentis, et ummikud kanduvad teistesse kohtadesse.

"Praegusel hetkel on eskiisi tasandil kavandamisel Mustamäe tee - Paldiski maantee ristmik, sest see liikluskoormus kandub sinna. Samamoodi Paldiski maantee - Sõle, Tulika piirkonna lahendused. Nii et töö käib," rääkis Rüütelmaa.
"Aga ka seal on plaanitud tööd tulemas ja lahendame probleeme nende laekumise järjekorras," ütles Rüütelmaa.

Mai keskpaigas on Haabersti piirkonnas veel palju asfalteerimistöid, mis võib mõjutada liiklust. Rüütelmaa sõnul tänasest liiklusolukorrast hullemaks tõenäoliselt ei lähe. Viadukt peaks valmis saama maikuu lõpuks. "Loodame, et maikuu lõpuks saame autod juba viaduktile peale," ütles Rüütelmaa.

Rüütelmaa selgitas, et viadukti kasutusse minemisel sõidukid, mis suunduvad Õismäele ja Keila poole, enam ringi ei läbi. "Selle võrra ringi koormus väheneb ja teistel läheb paremaks," lausus ta.

Reguleeritud ringristmiku valmimiseni läheb Rüütelmaa sõnul veel aega. Küll aga on tööd graafikust ees ja esimesel võimalusel lastakse liiklejad peale. "Kui ka kõik alalised liiklusmärgid veel ei ole paigas, siis pannakse ajutised liiklusmärgid, võib-olla on sõidu kiirus piiratud, aga vähemalt on võimalus mugavamalt läbi sõita," sõnas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: