Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaardid ja video: maanteeamet andis ülevaate suurematest teetöödest

Maanteeamet ehitab tänavu 14 kilomeetrit uusi teid, rekonstrueerib maanteid 180 kilomeetril, säilitab kruusateid 286 kilomeetril, teeb kattega teedel säilitusremonti 1222 kilomeetril ja taastusremonti 224 kilomeetril.

IDA REGIOON

Tugimaanteel Narva–Narva-Jõesuu–Hiiemetsa rekonstrueeritakse Narva-Jõesuu ja Hiiemetsa vaheline lõik. Teelõik on kogu ulatuses ebatasane ning katte ebapiisava laiuse tõttu on teekatte servad ära vajunud.

Rakvere–Luige maanteel rekonstrueeritakse Saara ja Venevere vaheline 15-kilomeetrine lõik. Olemasoleva kitsa tee muldkeha rekonstrueeritakse, asfaltkatte laius ehitatakse 7,5 m laiuseks.

Põhimaanteel Tallinn–Narva jätkub Sillamäe linnasisesel lõigul kogujatee ehitus Pavlovi tänava ja linna Narva poolse piiri vahel. Teelõigul suletakse liigsed mahasõidud ning tänavatele, mis jäävad maanteega ristuma ehitatakse ohutumad ristmikud.

LÄÄNE REGIOON

Keila–Haapsalu maanteel rekonstrueeritakse Seljaküla–Keedika lõik. Objekti maksumus on eeldatavalt 3,3 miljonit eurot ja valmimisaeg sügis 2018.

Rekonstrueeritakse Imavere–Viljandi–Karksi-Nuia maanteel Loodi–Sultsi lõik ning Pärnu-Tori teelõik kilomeetritel 6-12.

LÕUNA REGIOON

Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa tee Valmaotsa-Kärevere 2+1 möödasõiduala valmib käesoleval aastal.

Põhimaanteel Riia-Pihkva rekonstrueeritakse Murati ja Missoküla vaheline ligi 11,6-kilomeetrine lõik. Teelõik on kogu ulatuses ebatasane ning katte ebapiisava laiuse tõttu on teekatte servad ära vajunud.

Tugimaanteedel Tartu-Räpina-Värska rekonstrueeritakse Mikitamäe ja Värska vaheline lõik ja Karisilla-Petseri teel rekonstrueeritakse Karisilla-Reha vaheline lõik. Teelõik on oluline ühendus Tartu ja Koidula piiripunkti vahel.

PÕHJA REGIOON

Järkub Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maantee Kose–Võõbu lõigu ehitus. Ehituse eelarve 2018. aastaks on 20 miljonit eurot. Kogu lõigu ehituse maksumus on 88,7 miljonit eurot. 2018. aasta põhitöö on uue maantee muldkeha ehitus. Olulisi liikluskorralduse muudatusi ehitusega ei kaasne.

Tallinna–Pärnu–Ikla maantee kilomeetritel 36,5-42 algab Kernu ümbersõidu, Kernu tankla ja Haiba liiklussõlme ehitus. Ehituse eeldatav maksumus on kuni 15 miljonit eurot ning ehitustööd on kavandatud 2018–2019 aastaks. Uus lõik on 5,5 km pikkune ja 2+1 lahendusega.

Tänavusse on planeeritud ka Tallinna–Pärnu–Ikla maantee kilomeetritel 13,0-13,7 Veskitammi liiklussõlme ehitus. Töövõtuleping maksumusega 6,8 miljonit eurot on veel sõlmimisel.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: