Kohus jättis Sven Pertensi õigeksmõistmise muutmata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sven Pertens
Sven Pertens Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata pikalt ehitusfirmat Lemminkäinen Eesti juhtinud ja praegu teedeehitusfirma TREV-2 juhtiva Sven Pertensi õigeksmõistmise soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises.

Ringkonnakohus ei rahuldanud Lääne ringkonnaprokuratuuri kaebust Pertensi õigeksmõistmisele ja jättis Pärnu maakohtu õigeksmõistva otsuse muutmata.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi esitas Pertens ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult valedokumene, et aidata teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust sihtasutuselt Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Kuigi ülejäänud asjaosaliste suhtes lõpetati kriminaalmenetlus otstarbekuse kaalutlustel, siis Pertens sellega ei nõustunud.

Pertens ütles ERR-ile, et prokuratuur pakkus talle ka oportuniteeti, kuid ta ei võtnud seda vastu, sest ta ei ole üheski kelmuses osaline olnud.

"Eks see on üks ebapragmaatiline otsus, mis toob raha-, aja- ja närvikulu, kuid sisemine õiglustunne ei lubanud," on Sven Pertens ERR-ile öelnud.

Pertens on ka haigekassa nõukogu ja riigi osalusega äriühingute nõukogude liikmete nimetamiseks moodustatud komisjoni ehk nimetamiskomitee liige.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: