Kevadised põllutööd algasid tänavu hiljem kui varasematel aastatel

Foto: ERR

Kevadiste põllutöödega tehti tänavu algust nädal või paar hiljem kui mõnel varasemal aastal. Peamiselt tegeletakse praegu läga laotamise, mullaharimise ja taliviljadele mineraalväetiste külviga, kuid kevadise teraviljakülvini läheb veel nädalapäevad aega.

Väätsa Agro põldudel saadi kevadisi töid alustada nädala algul, sama kaua on masinad ja mehed põllul olnud ka osaühingus Viraito Põltsamaa lähistel. Mõlemal pool kurdetakse aga, et kevad pole olnud põllutööde alustamiseks just kõige soodsam, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kevad hakkas pigem natukene hiljem meie jaoks. Kui oleme aprilli algul põllu peale saanud, siis tänavu saime 16. aprillil," märkis AS Väätsa Agro taimekasvatusjuht Kert Kiis.

OÜ Viraito agronoomi Riho Kensi hinnangul saab külvama hakata ilmselt järgmisel nädalal. "Ma julgen arvata, et järgmise nädala alguses. Hernega peaks alustama siis," ütles Kens.

Eelmisel aastal katsetas Viraito põldoaga. "Nagu ma ütlen kogu aeg kõigile, et see on nagu sõimusõna, see uba. Sel aastal vähendame riske ja oa peale ei lähe," rääkis Kens.

Kuigi läga laotamine on praegu peamine töö, mida põllumees teha saab, siis tegelikult pole ka see veel täistuuridel käima läinud.

"Lägalaotust oleme tavaliselt teinud 24 tundi ööpäevas, aga kahjuks kohalikud teed ja ka suuremad teed veel ei kanna suuri veokeid, peame natukene ootama, et täismahus teha," selgitas Kiis.

Kensi sõnul on see selle talve eripära. "Tööd tuleb teha ja kui põllud saab kunagi valmis tehtud, siis tuleb see tee jälle korda teha," lisas ta.

Talivilja kohta saavad põllumehed öelda vaid kiitvaid sõnu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: