Ministeerium: linnahalli riigiabi loa tagasisidet on oodata kuu jooksul

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna linnahalli visualiseering Autor/allikas: Tallinna linnakantselei

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul on Tallinna linnahalli riigiabi loa tagasisidet Euroopa Komisjonist oodata kuu aja jooksul.

"Arvestades investeeringu mahukust on Linnahalli rekonstrueerimise ettevalmistused kulgenud plaanipäraselt. Tallinna linnavalitsus ja Tallinna Linnahalli AS on ettevalmistanud projekti äriplaani ning esitanud selle finantseerimiseks Euroopa Komisjonile riigiabi eelteatise. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ja teised teemaga puutumuses olevad ministeeriumid on olnud ettevalmistamisse kaasatud," rääkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiesindaja Kadri Tonka ERR-ile.

Pärast riigiabi loa saamist alustatakse Tonka sõnul projekteerimisega, mis kestab hinnanguliselt üks aasta ning sellele järgneb ehitamine ca kaks aastat. "Riigiabi eelteatise esitas Tallinna linavalitsus 11. aprillil ning esmast tagasisidet on oodata ca kuu möödudes," ütles ta.

Tonka rääkis, et riigieelarve strateegias (RES) on eelarvet täpsustatud, kuivõrd ettevalmistusprotsess on olnud algselt plaanitust ajamahukam ning lõplik rahastamisotsus sõltub riigiabi loa menetluse kiirusest.

"Samuti on projekti osapoolte vahel kokkulepitud, et rekonstrueerimise ettevalmistusega seotud kulud kannab Linnahalli omanik, mistõttu ei ole riigipoolsele eraldisele vajadust enne 2020. aastat," lausus Tonka.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: