Siil 2018 tugevdab Eesti ja Läti kaitsekoostööd

Õppekogunemine
Õppekogunemine Autor/allikas: Sander Ilvest

Kolmapäeval algab 14. maini kestev taasiseseisvumise aja suurim sõjaline õppus Siil, mis tugevdab Eesti ja Läti kaitsekoostööd.

Õppuse raames toimuvatesse tegevustesse kaasatud üksused opereerivad mitmetes piirkondades üle kogu Eesti, ent peamised harjutused viiakse läbi Lõuna ja Kagu-Eestis, vahendasid ERR-i teleuudised.

Õppusel Siil 2018 on plaanitud osalema kuni 15 000 ajateenijat, reservväelaset, kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat ja liitlasvägede sõdurit.

Esimest korda ületab Siil ka riigipiire ehk seda peetakse nii Eestis kui Lätis. Kaitseväe juhataja Riho Terrase sõnul on eesmärk tugevdada Eesti ja Läti kaitsealast koostööd.

Kandev roll ülesannete täitmisel ning kokkuharjutamisel lasub seekord Kaitseliidul.

Õppus jaguneb kolme etappi, millest esimese 2.-4. maini kestval õppusel osalevad üksused saavutavad lahinguvalmiduse; teises 4.-7. maini kestvas faasis üksuste koostööõpe ja kolmandas etapis 8.-12. maini õppelahingud.

Siili fookus on maaväel, kuid oluline roll on ka mere- ja õhuväel. Lisaks 19 liitlas- ja partnerriigi kaitseväelastele osalevad veel viie NATO struktuuriüksuse esindajad.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: