Lähiajaloo suurim sõjaline õppus Siil sai avalöögi

Eesti suurimal kaitseväeõppusel Siil 2018 harjutab järgmise kümne päeva jooksul riigikaitse tegevusi ligi 15 000 osalejat.

Esimesed reservväelased vahetasid kolmapäeval nii Tartus kui ka mitmel pool mujal Eestis oma tsiviilriided laiguliste vastu ja on juba maastikul lahinguvalmis.

Teksad ja kampsunid varna, seljakott selga ning püss kaenlasse - nii jätsid täna sajad mehed ja naised tsiviilelu paariks nädalaks selja taha, et kaitsa Eestit väljamõeldud riigi Murinuse eest.

Reservväelane Toomas ütles "Aktuaalsele kaamerale, et tuli õppusele rõõmsal meelel. "Kolm aastat tagasi käisin ajateenistuses ja hea meelega näen täna vanu tuttavaid. Ja ka metsas olek on kohustus ja asi, mida ma tahan teha."

Reservväelane Mart ütles samuti, et tahab metsas möllata ja rutiinsest elust kõrvale põigata.

Ligi kaks nädalat on aga näiteks töö- või koolielust eemaldumiseks küllaltki pikk aeg. Riik on ka palunud tööandjaid, et õppustele kutsutud töötajate äraoldud aeg jääks tasustatuks.

Kogunejate seas oli nii neid, kel maikuu palganumber jääb samaks, kuid ka neid, kel see kahaneb.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: