Riik kutsub välkõppusele 223 reservväelast

Foto: Sergei Stepanov

Valitsus otsustas neljapäeval kutsuda 223 reservväelast suurõppuse Siil raames toimuvale lisaõppekogunemisele Okas, mis toimub neljapäevast pühapäevani.

Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsutakse lisaõppekogunemisele 92. õhuseiredivisjoni reservüksuste koosseisu arvatud reservväelased, sealhulgas üksuse mobilisatsioonireservi määratud reservväelased.

Reservis olevad inimesed, kelle üksus lisaõppekogunemisele kutsutakse, on kohustatud neljapäeva jooksul ilmuma kaitseväe Ämari lennubaasi.

Reservväelased saavad kontrollida, kas nad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, riigiportaali www.eesti.ee riigikaitse rubriigis kaitseväekohustuslaste registrist.

92. õhuseiredivisjoni reservväelased saavad lisainfot e-posti aadressilt okas@mil.ee ja telefonidel 7 173 610 ja 7 173 002.

Lisaõppekogunemise Okas 2018 eesmärk on kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemise ja lahinguvalmiduse kontrollini.

Lisaõppekogunemine toimub kolmandat korda, õppus on harjutava iseloomuga, vahetu julgeolekuoht Eestile puudub.

Kaitseväe ülesanne on tagada, et riik oleks valmis kõikideks olukordadeks, ka nendeks, mille realiseerumise tõenäosus on väike.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: