Mesiniku hinnangul teeb PRIA koduleht tarude varguse lihtsamaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eestis on sel kevadel varastatud kümneid mesitarusid ning esmakordselt on varguse ohvriks sattunud ka Saaremaa mesinikud. Mesinik Taavi Väli hinnangul teeb varguse lihtsamaks see, et tarude asukohad on PRIA kodulehel kaardile märgitud. Politsei sellega nõus pole.

Kui mesinik Taavi Väli läks mõni aeg tagasi oma mesitarusid üle vaatama, ootas teda ees halb üllatus - osa 10 000-liikmelistest mesilasperedest olid puudu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See oli ilus pere ja seal oli ilus pere, nii et mõlemad on läinud. See ikka peab olema keegi, kes on mesilasi ise pidanud või tahab ta oma talvekahjusid taastada," arvas Väli.

Saaremaal on paari nädala jooksul varastatud kümme mesilastaru viielt mesinikult, ikka kaks tükki korraga.

Politsei kinnitas, et niivõrd laialdane, ülesaaremaaline mesilasperede vargustelaine on Saaremaal esmakordne.

"Hetkel konkreetselt varga nime veel ei tea, aga meil töö käib selle nimel ja kutsume ka kõiki mesinikke ja mittemesinikke üles meiega infot jagama. Kui kusagil näete mesitarude ümbruses kahtlast liikumist, kirjutage numbrid ja detailid üles ja edastage," rääkis Kuressaare politseijaoskonna juhtivuurija Ahti Lepp, kes ootab telefonil 4446555 või e-posti teel laane.vihje@politsei.ee.

Kui reeglina ongi mesilaspered oma kodudega viidud kuhugi põlluserva või metsatukka elama ja tööd tegema ja need pole alati n-ö inimsilma all, siis varguse teeb mesinike sõnul lihtsamaks ka see, et kõik need kohad on PRIA kodulehel kaardile märgitud.

"Mees võib näpuga järge pidada ja muudkui käib ja kus majasid lähedal pole ja valvet ka pole, siis tema muudkui võtab ja viib. Nii et kahekaupa neid viiakse," kommenteeris Väli.

Politsei hinnangul see aga nii ei käi. "Tänase päeva seisuga on viiest kannatanust kodulehel nähtav ainult kaks. Seega ei saa see paika pidada, et see interneti lehekülg soodustab seda kuritegevuse liiki," ütles Lepp.

Tarude varas pidi olema Saaremaa mesinike tegemistega tuttav ja Taavi Väli loodab, et Saaremaal tegutsenud varas saadakse kas politsei abil või mesinike paigaldatud valvekaamerate abil siiski kätte.

Lisaks kaamerasilmadele on mesinikud abi palunud ka jahimeestelt, kes metsades ringi liiguvad.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: