65 protsenti toetab abielu määratlemist põhiseaduses mehe ja naise liiduna

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Abielusõrmused Autor/allikas: Internet

65 protsenti Eesti elanikest toetab või pigem toetab abielu määratlemist põhiseaduses ainult mehe ja naise vahelise liiduna.

Turu-uuringute AS-i poolt 27. aprillist 2. maini läbiviidud 1040 vastajaga veebiküsitluses esitati vastajatele küsimus: “Kas teie arvates tuleks põhiseadust täiendada nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit?”

65 protsenti vastas "jah" või "pigem jah", 29 protsenti "pigem ei" või "ei" ning kuus protsenti ei osanud oma arvamust öelda.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud uuringu ajendiks oli Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) 24. aprilli avaldus, mille kohaselt toetab EELK põhiseaduse täiendamist nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vahelise liiduna.

Kuuest parlamendierakonnast on kiriku ettepanekule toetust avaldanud vaid Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: