Arnold Rüütel valimistel enam kandideerida ei kavatse

Foto: Vikerraadio

Täna 90. sünnipäeva tähistav Arnold Rüütel kinnitas Vikerhommikus, et tema eesseisvatel riigikogu valimistel kindlasti ei kandideeri.

Saatejuht Taavi Libe küsis, kas EKRE auesimees Rüütel ei tahaks vähem kui kümne kuu pärast toimuvatel riigikogu valimistel kandideerida, et suurendada tema koduerakonna EKRE häältesaaki. Rüütel vastas, et ehkki EKRE põhimõtted on õiged, annab ta võimaluse noorematele inimestele.

"Me võime pingi pikkusest rääkida kõigi parteide puhul. EKRE on nende seisukohtade toetaja, mida mina olen väljendanud. Aga mul on aastaid liiga palju, et kandideerida. On vaja, et poliitikud vahelduvad ja et poliitikas on erinevate põlvkondade esindajad. Muidu tekib lünk vahepeal, kui liiga vanad inimesed juhivad riiki ja noorematel inimestel on võetud see võimalus," rääkis Rüütel.

Küsimusele, kes oleks kõige võimekam inimene riiki juhtima, Rüütel konkreetset nime ei öelnud, kuid leidis, et sel inimesel peab olema suurem kogemus kui vaid kooliõpikust saadud teadmised.

"Inimesel, kes läheb võimupüramiidi tippu, peab olema vajalik haridus. Aga tal peab olema ka arvestatav kogemus kogu ümbritseva keskkonnaga, et ta mõistaks Euroopa Liitu ja kogu maailma. Ainult kooliõpiku baasil olevate teadmistega pole seda realiseerida võimalik. Aga konkreetse nime ütlemise jään võlgu."

Rüütli sõnul on Eesti üks suuremaid probleeme ja poliitikutele väljakutseid ääremaastumine.

"Siin on oluline edendada väikeettevõtlust maapiirkondades ning luua maksusüsteemiga ääremaade valdadele soodustingimusi. See on ju teada, et seal on kallim ettevõtet rajada ja majandada. Teine teema puudutab eestlaste väljarännet ja madalat iivet. Tuleks luua tingimused, et noored pered saaksid maapiirkondades soodustingimustel kodud luua ning laste sünniga need laenud kustutataks. Loomulikult on vaja selle juurde ka seda, et noortel oleks tööd ja et maal saaks ka end igas mõttes realiseerida," sõnas Rüütel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: