Eesti põlevkiviõlitootjad: nafta hinna tõus on majandusele kasulik

Foto: VKG

Eesti põlevkiviõlitootjad näevad nafta hinna tõusus kasu majandusele ja idaregiooni arengule. Eesti Energia on lähedal uue õlitehase rajamisele.

Naftahinna käitumist maailmaturul näitab reaalajas lihtne telefonirakendus. Pool aastat stabiilset hinna kasvu kergitab põlevkiviõli hinda ja annab Eesti Energiale lootust uuteks investeeringuteks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vaatame lootusrikkalt tulevikku, tahame teha siiasamasse kõrvale järgmise õlitehase ja loomulikult nafta hinna paranemine aitab sellele otsusele kaasa. Ütleme, et see tänane tase, kus me oleme, see on uue tehase jaoks juba üsna hea," rääkis Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo.

Juhul kui nafta hind ei alane, siis võib Eesti Energia kavandada uue õlitehase investeeringu juba tulevale aastale. Teine suur Virumaa õlitootja Viru Keemia Grupp on samuti nafta hinnaga rahul, kuid õlitehaseid juurde ehitama ei kiirusta.

"Täna meie uute tehaste rajamine ei sõltu niivõrd nafta hinnast, kuivõrd põlevkivi kättesaadavusest. Raske on unistada uue tehase rajamisest, kui sul ka olemasolevad tehased ei ole kiviga piisavalt varustatud. Täna meie investeeringud on peamiselt keskendunud olemasolevate tehaste kas siis tootmisvõimsuste kasvatamisele, või siis efektiivsuse parandamisele," sõnas VKG juhatuse liige Jaanis Sepp.

Nii Eesti Energia kui Viru Keemia Grupi esindajad näevad nafta hinna tõusus suurt kasu regiooni tööstusele, tööhõivele ja riigi eelarvele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: