Ettevõte tahab hakata Kohtla-Järvel aherainest põlevkiviõli tootma

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Põlevkivi kaevandamine. Autor/allikas: Ants Liigus/Pärnu Postimees/Scanpix

OÜ OSO Factory kavandab Jõhvi ja Kohtla-Järve piirile põlevkiviõlitehast, mis kuni kümne aastaga kasutaks ära aherainest toodetava killustiku kõrvalproduktina tekkiva peenpõlevkivi, kirjutab ajaleht Põhjarannik.  

OSO Factory andis oma plaanidest keskkonnaametile teada varakevadel, taotledes plaanitavale tehasele jutti nii õhusaaste- kui jäätmeluba. Keskkonnaamet võttis õhusaasteloa taotluse menetlusse ja edastas selle arvamuse avaldamiseks omavalitsustele, jäätmeloa asjus küsiti arendajalt lisaandmeid, märgib Põhjarannik.

Arendaja tellimusel OÜ-s Alkranel valminud kavandatava tegevuse keskkonnamõju eelhinnangust selgub, et Jõhvi vallas Kose külas asuval Killustiku kinnistul ja Kohtla-Järve Ahtme linnaosas asuval kinnistul Ritsika väikekoht 3 on kavas hakata tootma põlevkiviõli. Õlitootmise tooraine saadakse kohapealt − OÜ Dream Hills Corporation toodetud OÜ Ahtme Killustik tegevuse käigus ülejäävatest põlevkivisõelmetest. Arendaja nimetab oma tegevust põlevkivi väärtusahela pikendamiseks.

Kuna tootmisterritoorium asub täielikult Ahtme aheraineladestu piires, puuduvad mõjud loomastikule, taimestikule, mullastikule ja looduslikele pinnavormidele, samuti ei kasutata tegevuseks pinna- ega põhjavett. Õhuheitmed lubatud norme ei ületa, kohatine võimalik lõhnahäiring tootmisterritooriumist väljapoole ei ulatu.

Keskkonnamõju eelhinnangus jõuti järeldusele, et kavandatav tegevus ei põhjusta negatiivseid keskkonnamõjusid, mis vajaksid keskkonnamõju hindamist.

Arendaja lubas, et 1. juuniks valmib tehase esialgne tehnoloogiline plaan, mis edastatakse kahe nädala pärast keskkonnaametile. Paralleelselt pöördub arendaja omavalitsustesse detailplaneeringute algatamiseks.

Arendaja plaani kohaselt peaks tootmine algama juba tuleva aasta lõpus, kohapeal jätkub toorainet 8-10 aastaks.

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: