Eaka naise surm tõi pansioni juhtidele tingimisi vangistuse ({{commentsTotal}})

Pandivere Pansion
Pandivere Pansion Autor/allikas: Virumaa Teataja/SCANPIX

Viru maakohus mõistis pansionis veremürgitusse surnud naise hooletusse jätmise eest tingimisi vangistused pansioni juhtidele.

Kohus tunnistas Sirje Pediuse (65), Margus Peldese (43) ja OÜ Pandivere Pansion süüdi inimese ohtu asetamises tegevusetusega ning mõistis Pediusele tingimisi kaheaastase vangistuse ja Peldesele tingimisi ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse vangistuse. Kohus mõistis Pandivere Pansionile rahalise karistuse 30 000 eurot, ütles kohtu pressiesindaja Jelena Muttonen ERR-ile.

Pediust süüdistati selles, et ts jättis Pandivere Pansioni Vao maja juhatajana täitmata talle töölepingust ja seadusest tulenevad kohustused ning jättis oma tegevusetusega eaka naise eluohtlikku olukorda.

Peldest süüdistati selles, et ta ei korraldanud Pandivere Pansioni juhatuse liikmena pansioni juhtimist, osutatud teenuste kirjalikku fikseerimist ja ei omanud ülevaadet pansioni pakutava hooldusteenuse kvaliteedist ning jättis kannatanu oma tegevusetusega eluohtlikku olukorda.

Pandivere Pansion sai süüdistuse juriidilise isikuna.

Kohus vaagis kriminaalasja kinniste uste taga ning seetõttu süüdistuse üksikasju ei avaldata.

Kohtuotsuse saab vaidlustada Tartu ringkonnakohtus.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: