Raudteejaamade juhtimiskeskuste süsteemid on kuni 60 aasta vanused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reisijad Tartu jaamas rongi ootamas.
Reisijad Tartu jaamas rongi ootamas. Autor/allikas: Aili Vahtla/ERR

Suurem osa raudteejaamade juhtimiskeskuste süsteemidest-seadmetest on 30–60 aastat vanad ning vajavad moderniseerimist, märkis Eesti Raudtee ASi telekomi ja turvangusüsteemide ameti juhataja Märt Ehrenpreis.

Kuigi praegu sätitakse Tartus raudteel pööranguid samamoodi nagu 30 aastat tagasi ehk käsitsi, loodetakse paari kuu pärast see töö jälle masinatele üle anda. Tartu raudteejaama uus juhtimiskeskus peaks praeguse kava järgi valmima enne uut aastat, kirjutas Tartu Postimees.

Eesti Raudtee pressiesindaja Monika Kaljusaare sõnul vajavad juhtimiskeskuste süsteemidest väljavahetamist ligi 80 protsenti ning see saab ilmselt toimuma lähiaastatel.

Keskuse ehitamine võib maksta sadadest tuhandetest eurodest kuni miljoni euroni.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kommenteeris ERR-ile juhtimiskeskuste uuendamise vajalikkust järgmiselt.

"Möödunud aastatel Eesti Raudtee on teeninud palju kahjumit. Eelmisel aastal me riigieelarvest leidsime neile erakorraliselt vahendid, et kahjumit katta ja käesoleval aastal on oodata neile erakorralist niiöelda lisavahendit, see summa ulatub üle kümne miljoni euro ja Eesti Raudtee saab ise teha otsuseid, milleks neid vahendeid kasutada," ütles Simson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: