Tartu rongijaama juhtimiskeskuses toimunud põleng takistas rongiliiklust

{{1526479860000 | amCalendar}}

Eesti Raudtee Tartu jaama juhtimiskeskuse keldris toimunud tulekahju tõi kaasa häired Tartu rongiliikluses. Tartus seisis rongiliiklus ja mõjutatud olid ka ülesõidud.

Tulekahjust teatati kell 15.16. Eesti Raudtee Tartu jaama juhtimiskeskuse keldris põlesid elektrikaablid. Tulekahju tagajärjel seiskus juhtimiskeskuse töö ning raudteeliiklus.

Päästeamet teatas 16.30 ajal Twitteris,et päästjad lõpetavad tööd prognoositavalt kell 17.00ks, mille järel hakatakse selgitama rikke ulatust.

"Põleng oli iseenesest väike, tuld palju ei olnud, aga seal oli väga palju paksu musta suitsu, aga mis seal nüüd täpselt on, see selgub alles siis, kui me saame selle keldri suitsust puhtaks. Praegu päästjad tegelevadki ventileerimisega, ruumi sisse kedagi ei lubata, enne kui on kõik ohutu ja see mürgine suits on sealt eemaldatud," ütles päästetööde juht Kaido Õunapuu "Aktuaalsele kaamerale".

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar ütles ERR-ile, et põleng on praeguseks kustutatud. Keegi kannatada ei saanud. Hoones viibinud jaamakorraldaja evakueeriti.

Kaljusaar märkis, et kui liiklusjuhtimissüsteem sai kannatada, siis võib rike mõjutada ka neljapäeva rongiliiklust. Häiritud oli Tartu rongiliiklus ja ka liiklus kõikidel Tartu ülesõitudel.

"Oleme saatnud ülesõitudele turvapatrullid, kes aitavad kohapeal liiklust leevendada ja reguleerida," rääkis Kaljusaar.

Elronist öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et ka homme hommikul väljuvad rongid taas plaani-päraselt, kuid rikke tõttu võib ette tulla mõne-minutilisi hilinemisi.

Mõjutatud reisidele telliti asendusbussid.

Kella 19.30 ajal viis Eesti Raudtee rongiliikluse käsitsijuhtimisele ja esimene reisirong väljus Tallinna.

"Juba tehti pöörangud ümber ja kell 19. 01 läks esimene rong Tartus Tallinna," ütles BNS-ile Eesti Raudtee pressiesindaja Monika Kaljusaar. "Prioriteet on reisirongid, aga üritatakse kõik rongid siiski Tartust läbi lasta." 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: