Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuusk, Tralla ja Gavronski hakkavad juhtima uut intervjuu- ja debatisaadet

Andres Kuusk
Andres Kuusk Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Televisioon toob sügishooajast iga teisipäeva, kolmapäeva ja neljapäeva õhtul eetrisse uue intervjuu- ja debatisaate, kus lahatakse ja avatakse erinevaid päevakajalisi teemasid.

Uut saadet hakkavad järgemööda juhtima ETV tuntud ajakirjanikud Andres Kuusk, Johannes Tralla ja Anna Gavronski.

Saate teemad sünnivad igapäevaelust, alates poliitikast ja majandusest, lõpetades sotsiaalia ja kultuuriga. Oluliste sündmuste puhul tuuakse eetrisse ka pikem parlamendipoliitika debatt. Saatel veel nime pole.

ETV päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala sõnul tagavad need kolm saatejuhti nii ajakirjandusliku kvaliteedi kui ka erinevate teemade asjatundliku kajastamise.

"Andres on erakordselt kogenud poliitika-, julgeoleku ning majanduse valdkonnas, Johannese tugevused on välispoliitika ja kultuur, Anna on oma ajakirjaniku kapitali kogunud "Pealtnägijast", kattes korruptsioonilugusid, sotsiaal- ja krimiteemasid. Kõik on väga head ja teravad intervjueerijad," ütles Kala.

15 aastat järjepanu eetris olnud poliitikasaade "Foorum" läheb viimast korda eetrisse teisipäeva õhtul kell 20. "Foorumi" toimetaja ja saatejuht Andres Kuusk saab uue saatesarja vastutavaks toimetajaks. Kuuse sõnul on poliitiline debatt ERR-i jaoks jätkuvalt üks prioriteetidest.

"Uus formaat võimaldab rohkem kaasa rääkida ühiskonnas olulistel teemadel, olla mitmekesisem ja tuua eetrisse ka uusi arvamusliidreid," lisas Kuusk.

Uus intervjuu- ja debatisaade sünnib ERR-i päevakajaliste saadete ja uudistetoimetuse tihedas koostöös. ERR-i Brüsseli korrespondent Johannes Tralla naaseb kesksuvel Eestisse ja saab üheks ühenduslüliks kahe toimetuse vahel.

ERR-i uudiste- ja sporditoimetuse peatoimetaja Anvar Samosti sõnul jätkab Tralla paralleelselt päevakajasaadete tegemisega ka uudistetoimetuses, kus tema Brüsseli-aastate jooksul kogutud teadmised, oskused ja kogemused aitavad veel paremat ajakirjandust teha.

Kuus aastat Euroopa Liidu uudiseid vahendanud Tralla sõnul ootab ta kojunaasmist põnevusega.

"Andres ja Anna on oma ala tipud, kellega koos saab teha ainult väga head ajakirjandust, nii et mõtlen sügishooajale hingevärinaga. Uudistetoimetuse ridades jään tihedalt jälgima Euroopa Liidu protsesse ja jätkan välispoliitika vahendamisega," ütles Tralla.

Anna Gavronski, kes jätkab sügishooajal ka "Pealtnägijas", on uue saate eetrissemineku eel ootusärev.

"Mul on väga hea meel, et saan sügisest alates töötada nii kogenud saatejuhtide kõrval nagu Andres ja Johannes, kes on oma valdkonnas vaieldamatud tipud. Mulle tundub, et Eesti telemaastik tunneb hetkel sellisest saateformaadist pisut puudust - sisukad, haaravad ja emotsionaalsed otse-eetriintervjuud. Isiklikult on see mulle suur väljakutse ja püüan olla ülesannete kõrgusel. Kui vastaja teisel pool lauda keerutab, küsin üht küsimust kasvõi kümme korda," ütles Gavronski.

Ühiskondlikku debatti jääb ETV-s täiendama ka "Suud puhtaks" Urmas Vaino juhtimisel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: