Investor: Tallinna Sadama aktsiate jaotus oli sigadus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Sadama IPO-t tutvustav pressikonverents
Tallinna Sadama IPO-t tutvustav pressikonverents Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

On investoreid, kes on Tallinna Sadama aktsiamüügi jaotuse mudelis pettunud, sest see andis suurtele institutsioonidele, kes omandasid suuri koguseid, eelise, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuni tuhat Tallinna Sadama aktsiat märkinud erainvestorid said kogu soovitud koguse, pärast tuhande piiri hakkas "supp" lahjenema ning 3000 aktsia piiri ületanud osast ei saanud investorid sisuliselt midagi, selgitas ajaleht pahameelt.

Investor Mikk Talpsepa sõnul on tegemist sigadusega, sest ligi pooled pakutud aktsiatest liiguvad nüüd välismaiste institutsioonide kätte, kes said oma soovitud kogusest kätte umbes 30 protsenti.

Talpsepp tõi näite: kui välismaine institutsioon märkis 50 000 aktsiat, siis said nad kätte suurusjärgus 17 000 aktsiat. Kui sama koguse märkis Eesti erainvestor, siis tema sai kätte umbes 4100 aktsiat.

Ka investor Jaak Roosaare ütles, et aktsiate vähene jaotus teeb erainvestorid kurvaks: "Minu meelest oleks võinud 1,8-eurose hinnaga täita 100 protsenti jaeinvestorite soove."

Talpsepa sõnul näitas aktsiate jaotus, et valitsus ei seisnud Eesti investorite huvide eest ja allus välismaiste pankade survele, kes jaotuse otsustasid.

Pakkumise ühe korraldaja Swedbanki investeerimispanganduse juht Mihkel Torimi sõnul otsustatakse institutsionaalsete investorite jaotis tavapäraselt emitendi ehk ettevõtte poolt individuaalselt, lähtudes nõustajate soovitustest – seega kindlat etteantud reeglit jaotamisel pole. "Tallinna Sadama puhul lähtuti kindlasti ka omaniku ja ettevõtte eesmärkidest kaasata pikaajalisi kvaliteetseid investoreid, eriti kohalikke pensionifonde ja ka rahvusvahelisi investoreid, et taastada laiem huvi siinse kapitalituru vastu," selgitas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: